
Król Maciuś (O! Teatr)
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, ul. Papiernicza 2
niedziela, godz. 16.00
Spektakl opowiada historię chłopca, który musi zmierzyć się z nie lada zadaniem. W wieku 10 lat zostaje prawdziwym Królem, a od jego rządów zależą odtąd losy wszystkich obywateli. Tych dużych i tych małych. Trudne zadanie, nieprawdaż ?! Mało powiedziane! Przecież król podejmuje decyzje,a za decyzje podobno trzeba być odpowiedzialnym. Każda z nich niesie jakieś konsekwencje, nie tylko dla nas ale i dla innych. Uff. Domyślacie się pewnie, że nasz bohater wpadnie w nie lada tarapaty... Czy pomoże mu Felek - chłopak z podwórka, czy zarozumiali ministrowie? Pomoc się przyda na pewno bo media donoszą, że rządzący po sąsiedzku Król chętnie rozszerzyłby swoje terytorium o Państwo Maciusia. A może będzie mógł liczyć na waszą pomoc drodzy widzowie?
Czas trwania spektaklu: 50 min

"Pani Pylińska i sekret Chopina"
Teatr Bagatela, Scena na Sarego
sobota, godz. 19.15
niedziela, godz. 17.00
Opis spektaklu: Autobiograficzna opowieść Erica-Emmanuela Schmitta, jednego z najpoczytniejszych na świecie pisarzy francuskojęzycznych. Młody student Eric, pragnący nauczyć się grać na fortepianie, trafia pod skrzydła ekscentrycznej nauczycielki polskiego pochodzenia, zakochanej w muzyce Chopina pani Pylińskiej. Nauczycielka stosuje niekonwencjonalne metody edukacyjne: każe uczniowi kłaść się pod fortepianem, słuchać szumu gałęzi w parku, a także… uprawiać miłość. Spotkania z nią stają się dla młodzieńca nie tylko początkiem podróży do świata dźwięków – także tych płynących z przyrody – ale również niezwykłą lekcją życia i rozumienia tożsamości, której czułym wyrazem jest właśnie muzyka. Ten niezwykły spektakl, będący połączeniem słów, muzyki oraz wspaniałej gry aktorskiej, to opowieść o odkrywaniu tajemnicy lepszego rozumienia świata i odnajdowaniu własnej drogi poprzez kompozycje dźwięków. To także liryczny hołd złożony wielkiemu polskiemu kompozytorowi oraz pani Pylińskiej – autentycznej nauczycielce muzyki autora tekstu, Érica-Emmanuela Schmitta.

Magda Umer: Wciąż się na coś czeka
Teatr im. Juliusza Słowackiego
niedziela, godz. 18.00
Magda Umer to wyjątkowy głos na polskiej scenie muzycznej. Przez ponad pięćdziesiąt lat aranżacje artystki stały się nieśmiertelnymi przebojami. W 2023 artysta wystąpi przed publicznością w recitalu „Wciąż się na coś czeka”.
Repertuar artystki obejmuje piosenki największych polskich autorów. Podczas wieczoru usłyszmy teksty m.in. Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jonasza Kofty i wielu innych.
Mistrzowski zmysł interpretacji piosenki literackiej w wykonaniu Magdy Umer, o której Osiecka pisała, że „śpiewa duszą”, to gwarancja niezapomnianych przeżyć. Podczas występów usłyszymy takie hity jak „Oczy tej małej”, „Już szumią kasztany” czy „O niebieskim pachnącym groszku”.

Aleja Rocka symfonicznie
ICE Kraków
niedziela, godz. 18.00
Aleja Rocka to międzynarodowe przedstawienie, które zgromadziło na jednej scenie orkiestrę symfoniczną, solistów, chór i tancerzy z Ukrainy oraz polski zespół rockowy Żuki.
Aleja największych rockowych przebojów – m.in. Queen, The Beatles, Tina Turner, AC/DC, Bon Jovi, Pink Floyd – nie tylko zabrzmi, ale przemieni się w spektakl do oglądania.
Każdy z widzów będzie miał możliwość włączenia się w ten niezwykły performance – unosząc się na rockowej fali świetlnej i dźwiękowej, zanurzy się w oceanie muzyki. Tak, jak szybko zmieniają się światła na scenie, tak będą przed nami migotać, błyszczeć i rozświetlać się emocje, wrażenia, uczucia. Wszyscy widzowie staną się uczestnikami niesamowitego show z nowoczesnymi, wizualnymi i świetlnymi efektami specjalnymi. A zatem start, odpalamy reflektory i włączamy mikrofony – czas na naładowanie energią!