WIDEO: Jak pomóc osobie, która straciła przytomność?
Autor: Dzień Dobry TVN, x-news
Cztery minuty przed godziną piętnastą w czwartek, 27 maja 2021 r., sądeccy strażacy zostali zaalarmowani o bardzo groźnie wyglądającym wypadku na skrzyżowaniu ulic Małą Poręba i Bohaterów Orła Białego w Nowym Sączu. Tam samochód osobowy zderzył się z autem ciężarowym. Wzywający pomocy informował o osobach rannych.
Na miejsce wypadku skierowane zostały trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 2 PSP w Nowym Sączu oraz karetki Pogotowia Ratunkowego.
Jak przekazuje starszy brygadier Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu, wypadek i prowadzona tam akcja ratownicza powodują duże utrudnienia w ruchu. Ulica Mała Poręba, chociaż znajduje się na peryferiach miasta jest trasą bardzo ruchliwą, bo wykorzystywana jest jako obwodnica zatłoczonego centrum miasta przez kierowców jadących od ul. Nawojowskiej w kierunku ul. Węgierskiej. Jest też dogodnym skrótem na trasie od Krynicy-Zdroju do Starego Sącza.
Oficer dyżurny Stanowiska Koordynacji Ratownictwa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu podaje, że z miejsca wypadku dwie osoby, które najdotkliwiej odczuły sutki zderzenia pojazdów, zostały przetransportowane do szpitala przez karetki Sądekiego Pogotowia Ratunkowego.
Sprawdź aktualne utrudnienia
Służby przypominają aby w takich warunkach także tworzyć korytarz życia, który ułatwi ewentualny przejazd służb ratunkowych.
Jesteś świadkiem utrudnień na drodze? Daj nam znać! Poinformujemy innych. Czekamy na informacje, zdjęcia i nagrania wideo!- Przyślij je na adres [email protected];
- Wyślij za pomocą Facebooka: Gazeta Krakowska
- Wpisz komentarz na forum pod artykułem;
