W numerze m.in.:
KRAKÓW I REGION
Galicyjskie romanse Lenin. Podczas pobytu w Krakowie przyszły wódz rewolucji zabierał francuską kochankę Inessę Armand na wycieczki do Lasku Wolskiego i na kawę do Jamy Michalika.
Jakub Szela - kat galicyjskiej szlachty. Analfabeta spod Dębicy stanął na czele krwawej rabacji 1846 roku.
Jak krakowianie wysłali myszy w kosmos, czyli próby rakietowe na Pustyni Błędowskiej i w podkrakowskim Pobiedniku.
Kłopotliwy prezent ślubny dla Kazimierza Jagiellończyka. Wystawiony 6 marca 1454 r. w Krakowie akt inkorporacyjny Prus i Pomorza stał się przyczyną wybuchu wojny 13-letniej.
Miesiąc miodowy zbrodniarzy. Na początku 1940 r. w Krakowie i Zakopanem oficerowie NKWD i gestapo omawiali zasady współpracy.
Pitawal. W czerwcu 1936 r. mieszkańców Krakowa zelektryzowała informacja o tajemniczym zniknięciu Wandy Parylewiczowej, żony prezesa sądu apelacyjnego, siostry Bronisława Pierackiego, ministra, legionisty i współpracownika Józefa Piłsudskiego.
1000 lat żydowskiego Krakowa i Kazimierza. Rozmowa z prof. Tomaszem Gąsowskim, kierownikiem Zakładu Historii Polski Nowoczesnej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
100 stron pasjonujących historii, które rozegrały się w Krakowie i Małopolsce, w kraju i na świecie. Miesięcznika "Nasza Historia" szukaj w Empikach, salonach prasowych i kioskach.
Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+