https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zwalczanie ASF, ratowanie puszczy. Resort Szyszki wylicza swoje zasługi

opr. ES
Adam Guz, Sławomir Kowalski, archiwum Polska Press
- To były dobre 2 lata, podczas których resort środowiska konsekwentnie realizował program wyborczy PiS - zapewnia minister Jan Szyszko. I wylicza swoje sukcesy.

W oficjalnym komunikacie resort środowiska wylicza, co zdziałał przez ostatnie dwa lata. Zebraliśmy przykłady.

Sprawdź również:**Przed ARiMR bardzo trudne zadanie. Musi przekonać 99% rolników do internetu**

Minister środowiska podkreśla, że - by wyeliminować afrykański pomór świń - walczy ramię w ramię z ministerstwem rolnictwa.

Działamy na rzecz rozrzedzania populacji dzika na zarażonych terenach. Dzięki temu zmniejsza się liczba ognisk zachorowań na ASF - zapewnia Jan Szyszko.

„Z inicjatywy ministra środowiska NFOŚiGW przeznaczy ponadto 5 mln zł na stworzenie infrastruktury technicznej związanej z przechowywaniem i unieszkodliwianiem tusz dzików. W ramach tego działania zakupionych zostanie od 200 do 250 chłodni w około 120 lokalizacjach, w których istnieje ryzyko wystąpienia wirusa ASF", czytamy w oświadczeniu.

Czytaj też:**Teraz zwalczanie ASF ma być łatwiejsze. Prezydent podpisał ustawę**

Zeszły rok upłynął pod znakiem dramatycznej walki o Puszczę Białowieską. Jan Szyszko nadal przekonuje, że wycinanie to ratowanie przed kornikiem drukarzem.

- Ministerstwo Środowiska oraz Lasy Państwowe robią wszystko, by osiągnąć wspólny cel, jakim jest przywrócenie zdrowia Puszczy Białowieskiej oraz aby przyszłe pokolenia mogły podziwiać ją piękną, różnorodną i żywą - opisuje.

Na liście osiągnięć jest także pierwszy sklep z dziczyzną oraz przetworami z jagód i grzybów, który otworzyły Lasy Państwowe (nadzoruje go MŚ). Resort podkreśla, że idąc dalej tym tropem, na polskie stoły będą częściej trafiać produkty wolne od GMO z polskich pól i lasów.

Strefa AGRO także na Facebooku. Dołącz do nas

Jako cel, Szyszko stawia sobie poprawę jakości powietrza. Ograniczenie emisji powodowanej przez bardzo małe, lokalne kotłownie. -
Od lipca w sprzedaży będą dostępne tylko piece spełniające najwyższe wymagania ekologiczne - zapowiada minister. I dodaje, że ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do 2020 roku, na czystsze powietrze, zostanie wydanych 10 miliardów złotych.

Źródło: www.mos.gov.pl

Wybrane dla Ciebie

Za duże na MŚP, za małe na korporację. Unia stworzy nową kategorię firm

Za duże na MŚP, za małe na korporację. Unia stworzy nową kategorię firm

Cyberataki GRU uderzają w Polskę. Firmy, logistyka i zwykli użytkownicy na celowniku

Cyberataki GRU uderzają w Polskę. Firmy, logistyka i zwykli użytkownicy na celowniku

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska