
Muszyna
Będąc w Muszynie warto odwiedzić także Muzeum Regionalne „Państwa Muszyńskiego” ze zbiorami poświęconymi historii regionu oraz etnografii, mieszczące się w dawnym zajeździe obok Dworu Starostów Muszyńskich z XVIII wieku oraz niedaleko Parku Kultury i Dawnego Rzemiosła.
W Muszynie znajdują się największe w Polsce ogrody tematyczne. Zostały one podzielone na ogrody sensoryczne (zmysłów) zaprojektowane tak, by mogły oddziaływać na wszystkie pięć zmysłów, ogrody magiczne (miłości), w których znajdują się posągi przypominające muzy oraz bogów greckich i ogrody biblijne.

Niepołomice
Na terenie Puszczy Niepołomickiej na obszarze około 100 hektarów znajduje się sześć rezerwatów przyrody:
-Gibiel, największy, najbardziej przypominający pierwotną puszczę, o zróżnicowanej szacie roślinnej,
-Lipówka, z cennym, prawie dwustuletnim drzewostanem i wieloma pomnikami przyrody,
-Długosz Królewski, powołany dla ochrony paproci długosza królewskiego,
-Dębina, starodrzew dębowy,
-Koło, starodrzew grabowy z lipą,
-Wiślisko Kobyle, z roślinnością wodną.
Zamek Królewski w Niepołomicach zwany jest „drugim Wawelem”. Zamkowe mury niegdyś będące świadkiem sądów nadwornych i zjazdów koronnych, dzisiaj są miejscem konferencji, spotkań biznesowych czy kongresów.

Czorsztyn
Malowniczo położone pomiędzy Pieninami i Gorcami – Jezioro Czorsztyńskie, jeden z piękniejszych zakątków Małopolski. Powstało poprzez zbudowanie w Niedzicy zapory wodnej.
Ciekawą formą zwiedzania zbiornika jest rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim.

Dobczyce
Dobczyce to miasto leżące w dolinie rzeki Raby u stóp Góry Zamkowej i Jeziora Dobczyckiego. Najciekawszym obiektem Dobczyc są częściowo odbudowane ruiny zamku z XIII - XIV wieku.