1 z 11
Przewijaj galerię w dół
1. Krótka wycieczka za miasto...
fot. Tomasz Bochenek

1. Krótka wycieczka za miasto

W dobie epidemii nie za bardzo możemy wybierać się gdzieś daleko i na długo. Najbezpieczniej jest zostać w pobliżu swojego domu, a jeśli już chcemy gdzieś wyjść to z maseczką ochronną na twarzy i płynem do dezynfekcji w torebce.

Od 20 kwietnia otwarte są lasy i parki, więc jeśli czujemy wielką potrzebę, aby jednak wyrwać się z domu, warto pomyśleć o krótkim wypadzie na przykład do Ojcowskiego Parku Narodowego. Poczujmy się przez chwilę jak turyści i doceńmy to, co znajduje się zaraz obok nas. A w Ojcowie takich rzeczy jest mnóstwo! Choćby Maczuga Herkulesa czy Zamek w Pieskowej Skale.

2 z 11
2. Domowe atrakcje...
fot. Pixabay

2. Domowe atrakcje

Wyobraźmy sobie czasy bez Internetu albo gdy podróżowanie nie było tak łatwe i tanie jak teraz. W końcu kiedyś Internetu nie było, a ludzie jakoś musieli spędzać czas. ;) Wierzcie lub nie, ale majówka spędzona w domu też może być udana. Z prognoz synoptyków wynika, że pogoda podczas majówki zapowiada się pozytywnie, zatem czemu by nie zabrać koca i kosza piknikowego i rozłożyć się przed domem? Albo powyciągać z szafy zapomniane gry planszowe? Albo jeszcze lepiej – zagrać w kalambury albo w statki. Wszystko to wydaje się niepozorne, ale spędzane w gronie rodziny może przynieść mnóstwo frajdy.

3 z 11
3. Spotkanie z najbliższymi znajomymi...
fot. Pixabay

3. Spotkanie z najbliższymi znajomymi

Jeśli mamy gdzie ulokować w domu kilku najbliższych znajomych, dobrym pomysłem może być zorganizowanie spotkania w kameralnym gronie. W końcu nic nie cieszy tak jak dobre jedzenie, pyszne napoje i garstka najbliższych przyjaciół, z którymi można się pośmiać.

4 z 11
4. Historyczny spacer po Krakowie...
fot. Anna Kaczmarz/Polska Press

4. Historyczny spacer po Krakowie

Nie trzeba przewodnika, żeby przejść się po Krakowie szlakiem najważniejszych wydarzeń i miejsc i poznać trochę historię miasta. Jeśli mamy więcej czasu i chęci, w Internecie znajduje się wiele artykułów, na podstawie których można przygotować swój własny plan wycieczki. Jeśli jednak nie jesteśmy dobrzy w planowaniu, wystarczy przejść się po Kazimierzu i wytężyć wzrok – gwarantujemy, że podczas takiego czujnego spaceru zobaczysz rzeczy, których wcześniej nie widziałeś.

Pozostało jeszcze 6 zdjęć.
Przewijaj aby przejść do kolejnej strony galerii.

Polecamy

Kwiat Jabłoni koncertuje w Krakowie. Tłumy fanów przybyły do Tauron Areny

NOWE
Kwiat Jabłoni koncertuje w Krakowie. Tłumy fanów przybyły do Tauron Areny

"Sadzonka za surowce wtórne". Dawaliśmy kwiaty i inne gadżety za elektrośmieci

"Sadzonka za surowce wtórne". Dawaliśmy kwiaty i inne gadżety za elektrośmieci

Na Kasprowym Wierchu resztki śniegu. W górach nadal jednak zagrożenie lawinowe

Na Kasprowym Wierchu resztki śniegu. W górach nadal jednak zagrożenie lawinowe

Zobacz również

Cracovia pokazała, że nie jest z nią tak źle. Zwycięstwo zapewnił jej Chorwat

Cracovia pokazała, że nie jest z nią tak źle. Zwycięstwo zapewnił jej Chorwat

Sandecja lepsza w derbach Małopolski. Lider stracił jednak snajpera

Sandecja lepsza w derbach Małopolski. Lider stracił jednak snajpera