
24. Piłka rowerowa
Lubisz piłkę nożną i kolarstwo? To piłka rowerowa jest dla ciebie. Gra ma długą tradycję, popularna była zwłaszcza w Niemczech. Uprawiano ją pod koniec XIX wieku, a pierwsze mistrzostwa świata odbyły się w 1929 r., czyli na rok przed piłkarskimi MŚ. To była oficjalna dyscyplina na The World Games (igrzyska sportów nieolimpijskich) w 1989 r. w Niemczech. Aktualnie rozgrywkami zarządza Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI).
Mecz zazwyczaj rozgrywany jest w hali na boisku o wymiarach 14 na 11 m, otoczonym 30-centymetrowymi bandami, od których można odbijać piłkę. Drużyna składa się z dwóch zawodników (są też odmiany 5-osobowe) - bramkarz i zawodnik z pola - którzy poruszają się na rowerach specjalnej konstrukcji.
Celem jest wbicie piłki (o średnicy 17-18 cm, ważącej 500-600 g, ale wypełnionej zazwyczaj końskim włosiem, aby nie odbijała się zbyt wysoko) do bramki rywali (2 na 2 m). Atakujący nie może używać do tego rąk i nóg, tylko elementów roweru i głowę (bramkarz może bronić rękami). Ponadto nie wolno się podpierać nogami, za taki błąd zawodnik musi karnie przejechać za własną bramkę, co zwiększa szanse rywali. Zabroniona jest gra kontaktowa.
Jest prawie 450 klubów, w których można trenować piłkę rowerową. 315 z nich jest w Niemczech.

25. Kamień - papier - nożyczki
Znana wielu ludziom z dzieciństwa gra została sformalizowana w profesjonalny sport. Na komendę dwóch uczestników pokazuje palcami jeden z trzech znaków, który może dać zwycięstwo, jak i porażkę: kamień rozbija nożyczki, ale przegrywa z papierem, który z kolei jest rozcinany przez nożyczki. Jako że szanse przy każdym wyborze są takie same, o sukcesie decyduje czynnik psychologiczny, umiejętność przewidzenia ruchu konkurenta.
W 2002 r. zaczęto organizować mistrzostwa świata. Zawody z 2004 r. były transmitowane przez telewizję Fox. W Stanach Zjednoczonych jest profesjonalna liga. Walka toczy się o spore pieniądze, zwycięzca turnieju w Las Vegas w 2007 r. zgarnął premię 50 tys. dolarów.
Co ciekawe, jest też wersja z 5 elementami - dodatkowo jaszczurką i Spockiem.