Kto kiedykolwiek osiągnął orgazm, ręka do góry. W porządku, nie musicie jej podnosić. Kto szczytował, wie, że orgazm jest... po prostu najprzyjemniejszym doznaniem w życiu. Gdy przepełnieni uczuciem do partnera lub partnerki, czujemy podniecenie, chcemy być jak najbliżej drugiej osoby i już nie możemy wytrzymać z rozkoszy. Zaczynamy szybciej oddychać, krew szaleje w naszych żyłach i już tylko sekundy dzielą nas od... no właśnie, od czego?
Orgazm orgazmowi nierówny
I to nawet nie chodzi o to, że każdy i każda z nas odczuwa go inaczej, mniej lub bardziej intensywnie, szybciej lub wolniej. W różnych zakątkach świata słowo ,,orgazm" oznacza coś innego.
My, Polacy, ,,dochodzimy". Orgazm jest dla nas celem, bo w końcu idziemy gdzieś po to, aby tam dotrzeć. Czujemy błogość, rozkosz i podniecenie, chcielibyśmy to wyrazić, ale przecież powiedzenie tego wszystkiego będzie trwało za długo. Wystarczy wymruczane szybko ,,dochodzę" i już wiadomo, co jest na rzeczy. Podobnie mają Anglicy, Włosi i Niemcy.
Osiąganie szczytów
Chociaż niektórzy z nas także ,,szczytują", jak Szwedzi, Irlandczycy i Chińczycy. Jest to trochę podobne do dochodzenia, ale wydawałoby się, że wyraża trochę więcej. W końcu osiągnięcie szczytu robi większe wrażenie. Szczególnie tego związanego z przyjemnymi cielesnymi doznaniami. W tym sensie orgazm staje się niemal czymś mistycznym i poetyckim, choć nie tak bardzo jak u Czechów. Czeskie określenie ,,už budu" można przetłumaczyć jako ,,będę".
Ocieranie się o śmierć
U Francuzów wyrażenie osiągania orgazmu jest chyba najbardziej ekstremalne. Gdy Francuzom jest przyjemnie, można powiedzieć, że ,,ocierają się o śmierć", bo francuskie wyrażenie ,,la petite mort" oznacza ,,małą śmierć". U nas można to przyrównać do ,,umierania z rozkoszy".
8 sierpnia - Międzynarodowy Dzień Kobiecego Orgazmu
Przyjęło się, że w Polsce Dzień Orgazmu świętujemy 21 grudnia. Ale w 2017 roku w Brazylii, radny miasta Esperantina doszedł do wniosku, że bardzo mało brazylijskich kobiet walczy o własną przyjemność. Dlatego też, w ramach edukacji seksualnej, ustanowił Międzynarodowy Dzień Kobiecego Orgazmu. Chciał zwrócić uwagę na to, że kobietom również należy się odpowiednie szczytowanie, a także znieść tabu związane z tym tematem.
Bo, drogie Panie, kobiecy orgazm to nie tylko przyjemne odczucie, ale także lek na bolączki organizmu.
Odczuwanie orgazmu:
- wpływa na zdrowie psychiczne,
- pozwala leczyć bóle głowy i migreny,
- zmniejsza stres,
- niweluje bezsenność,
- poprawia stan skóry.
Z Gwiazdami - Marek Kaliszuk - zapowiedź
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?