Agnieszka Radwańska odpadła w pierwszej rundzie turnieju w Wuhan

Krzysztof Kawa
Foto Olimpik/x-news
Krakowska tenisistka dzień po triumfie w Tokio zagrała w Chinach z Venus Williams, przegrywając 1:6, 6:7 (4-7).

Krakowska tenisistka wyszła zmęczona turniejem w Japonii i podróżą do Wuhan. Na dodatek miała kłopoty zdrowotne, w trakcie meczu 1. rundy turnieju WTA Tour Premier w Wuhan z Amerykanką korzystała z pomocy medycznej. Po szybko przegranym pierwszym secie Polka w drugim zmusiła Venus Williams do maksymalnego wysiłku. Dotychczas grały ze sobą 11 razy, rozegrały 25 setów, lecz ani razu wynik nie zależał od tie-breaka. Tym razem było inaczej - w decydującym momencie wracająca do wysokiej formy rywalka precyzyjnie serwowała i zwyciężyła w dwóch setach. Kolejną rywalką Williams będzie Niemka Julia Goerges.
Rozstawiona z numerem 2 Maria Szarapowa nie dotrwała do końca meczu 2. rundy z Czeszką Barborą Strycovą. Rosyjska tenisistka, która pauzowała przez prawie trzy miesiące z powodu kontuzji nogi, skreczowała przy stanie 6:7 (1-7), 7:6 (7-4), 1:2 dla rywalki.
Alicja Rosolska i Kanadyjka polskiego pochodzenia Gabriela Dabrowski wygrały z Niemką Anną-Leną Groenefeld i Amerykanką Coco Vandeweghe 6:3, 2:6, 10-8 w deblowym meczu 1. rundy.

Materiał oryginalny: Agnieszka Radwańska odpadła w pierwszej rundzie turnieju w Wuhan - Dziennik Polski