FLESZ - Delmikron – czy może dojść do podwójnego zakażenia?

- Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Rzeszowie prowadzą pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie śledztwo dotyczące doprowadzenia szeregu osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez wprowadzanie ich w błąd co do zamiaru inwestowania przekazanych przez nich środków finansowych - podaje CBA.
Dotychczasowe ustalenia wskazują, że w ramach działania tej piramidy finansowej blisko 400 osób mogło stracić ponad 20 mln zł. W związku z tą sprawą zatrzymano siedem osób, w tym prezesa jednej z firm wykorzystywanych w przestępstwie, pełnomocników i osoby zajmujące się pozyskiwaniem klientów dla spółek. Czynności przeprowadzono na terenie Małopolski, Śląska i Mazowsza.
Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ustalono, iż zatrzymane osoby działając w ramach zorganizowanej grupy przestępczej pozyskiwały środki finansowe tytułem zawarcia umowy crowdfundingowej na rzecz rożnych podmiotów, kontrolowanych przez jednego z podejrzanych. Wpłacone środki pieniężne były transferowane na rachunki bankowe innych kontrolowanych podmiotów gospodarczych, w tym firm zagranicznych oraz osób fizycznych, a działania te wypełniały znamiona „prania pieniędzy”. Ustalenia śledczych wskazują, że był to wieloletni proceder, który miał miejsce w latach 2014-2019.
To kolejna akcja w tej sprawie. Wcześniej zarzuty usłyszały trzy osoby.
- Grzechy, za które nie dostaniesz rozgrzeszenia. Ksiądz nie będzie miał wyboru
- Te znaki zodiaku wzbogacą się w 2022 roku
- Podwyżki opłat i cen w 2022 r. Nie tylko prąd i gaz. Co zdrożeje i o ile?
- Sylwestrowa zabawa w klubie Energy 2000 w Przytkowicach
- Nowy rok przynosi duże podwyżki w aptekach. Więcej zapłacimy za 500 lekarstw [LISTA]
- Ruszyła rozbiórka wiaduktu w centrum miasta. Wielkie zmiany w organizacji ruchu!