Piotr Rutkowski
Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 9. miejsce w slalomie gigancie w Are
Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 9. miejsce w slalomie gigancie w Are Pontus Lundahl SWEDEN OUT/PAP/EPA
Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 9. miejsce w ostatnim w tym sezonie Pucharu Świata slalomie gigancie (przed finałami w Soldeu - przyp. red.), który miał miejsce w szwedzkiej miejscowości Are. Wygrała Amerykanka Mikaela Shiffrin.

Po pierwszym przejeździe 29-letnia Polka zajmowała wysokie 5. miejsce ze stratą ledwie 0.15 sekundy do podium. Niestety drugi nie był już tak udany, i ostatecznie zakończyła rywalizację na 9. pozycji.

9. Maryna Gąsienica-Daniel +2.14

To było czwarte miejsce Gąsienicy-Daniel w czołowej dziesiątce slalomu giganta w tym sezonie. Najlepszy wynik 29-letnia zakopianka ustanowiła pod koniec grudnia ubiegłego roku w Semmering, gdzie była na 6. pozycji.

Kolejny slalom gigant kobiet odbędzie przy okazji Finałów Pucharu Świata - 19 marca w Soldeu.