https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Andrzej Bargiel zjedzie na nartach z Mount Everest

materiały prasowe
Tak wyglądała wyprawa na K2
Tak wyglądała wyprawa na K2 Marcin Kin
Ponad rok po spektakularnym sukcesie projektu K2 Ski Challenge 25 sierpnia 2019 Andrzej Bargiel wyrusza do Katmandu na swoją najnowszą wyprawę w ramach autorskiego projektu Sunt Leones, który rozwija od 2013 roku, a który zakłada eksplorację narciarską najwyższych szczytów Ziemi. Celem wyprawy „Everest Ski Challenge” jest sportowe wejście (bez użycia tlenu) i zjazd na nartach (bez ich odpinania) z najwyższego szczytu Ziemi – Mount Everestu. Nikomu na świecie jeszcze się to nie udało.

Zjazd na nartach z Everestu to wyzwanie, którego ideą jest pokazanie, że uprawianie narciarstwa jest możliwe nawet na Dachu Świata. Termin wyprawy nie jest przypadkowy – jesień to okres, kiedy na Evereście nie odbywają się inne wyprawy.

Planowana wyprawa potrwa około 5 tygodni, a punkt kulminacyjny, czyli zdobycie i próba zjazdu ze szczytu, odbędą się pod koniec września 2019.

Najnowszy projekt ma wyraźny aspekt ekologiczny. Ma zwrócić uwagę na problemy zmian klimatycznych i zanieczyszczenia środowiska, których efekty nie ominęły również najwyższych gór świata – Himalajów. Jednocześnie ukazać prawdziwe, surowe piękno tego wyjątkowego regionu z wielu różnych perspektyw.

WIDEO: ZAKAZ WSTĘPU

od 7 lat
Wideo

Magazyn GOL 24 - podsumowanie kolejki Ekstraklasy

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Jimmy Chin zjechał z Everestu w 2006 roku, wiwat rzetelne dziennikarstwo !
E
Ed
Niesamowite wyzwanie ,aby skończyło sie sukcesem czego mu życzymy.Ale w imię czego ryzykuje życiem?
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska