Nasza Loteria

AURES Holdings z historycznym sukcesem. Rekordowa sprzedaż

Materiał informacyjny AAA AUTO
Spółka AURES Holdings, która zarządza międzynarodową siecią AAA Auto, osiągnęła historyczny sukces. - W pierwszych ośmiu miesiącach 2023 roku sprzedaliśmy blisko 67 tysięcy aut. To najlepszy wynik w trzydziestoletniej historii firmy. Udało się go osiągnąć dzięki naszemu wspaniałemu zespołowi - ogłosiła podczas otwarcia nowego centrum samochodowego w Krakowie Karolina Topolova, dyrektor generalna i prezes zarządu AURES Holdings. Podkreśliła jednocześnie, że spółka ma dalsze, bardzo ambitne plany rozwoju.
AURES Holdings z historycznym sukcesem. Rekordowa sprzedaż

Nowo otwarte centrum samochodowe międzynarodowej sieci AAA Auto jest jednym z najbardziej nowoczesnych w Polsce. Znajduje się przy ulicy Pasternik 69, w pobliżu autostrady A4. Centrum o powierzchni blisko 16 tys. m2 ma docelowo oferować do sprzedaży 600 samochodów, czyli pięciokrotnie więcej niż w poprzedniej, mniejszej lokalizacji. W tym miejscu warto wspomnieć, że firma AURES Holdings, która zarządza siecią AAA Auto, posiada w naszym kraju aż 12 oddziałów.

Ten najnowszy przy ulicy Pasternik oficjalnie otwarto w środę 6 września. W ceremonii przecięcia wstęgi uczestniczyli m.in. państwo Joanna i Włodzimierz Zientarscy, czyli najpopularniejsza w Polsce samochodowa para, a także wspomniana już Karolina Topolova, dyrektor generalna i prezes zarządu AURES Holdings. Wyjawiła nam, jaka była droga do historycznego sukcesu.

AURES Holdings z historycznym sukcesem. Rekordowa sprzedaż

Wspaniały zespół

- Na sukces złożyło się wiele elementów. Jednym z najbardziej kluczowych byli ludzie. W naszej firmie mamy wspaniały zespół, który jest pracowity, lojalny i czuje w swoim sercu, że to, co robimy jako spółka, jest bardzo ważne - powiedziała nam dyrektor Karolina Topolova.

Przypomniała, że firma jest liderem technologicznym na rynku samochodów z drugiej ręki. - Od 10 lat rozwijamy algorytmy, które pozwalają nam wyszukiwać najlepsze auta. Tylko takie oferujemy naszym klientom. W całym procesie pomaga nam również sztuczna inteligencja. Dzięki temu w naszych centrach samochodowych można kupić prawdziwe perełki - dodała Topolova.

AURES Holdings z historycznym sukcesem. Rekordowa sprzedaż

Dyrektor i prezes zarządu AURES Holdings ujawniła nam, że w najbliższych latach firma będzie rozwijała elektromobilność. - Zainteresowanie samochodami elektrycznymi oraz hybrydowymi wśród naszych klientów jest bardzo duże. Staramy się odpowiadać na ten popyt - powiedziała Karolina Topolova.

Jej zdaniem w przyszłości auta z alternatywnym napędem wyprą z ulic samochody spalinowe. - To naturalna kolei rzeczy. Dlatego jako firma już teraz szkolimy naszych pracowników w dziedzinie sprzedaży aut elektrycznych oraz diagnostyki baterii do takich samochodów. Inwestujemy również w fotowoltaikę, tak żeby móc zapewnić własne stacje ich ładowania - dodała dyrektor AURES Holdings.

AURES Holdings z historycznym sukcesem. Rekordowa sprzedaż

Firma zmierza do tego, żeby za jakiś czas 40 proc. sprzedawanych przez nią samochodów to były auta elektryczne oraz hybrydowe. Karolina Topolova wyznała podczas konferencji prasowej, że często słyszy pytanie, czy elektromobilność nie jest dla jej spółki zagrożeniem? - Odpowiadam wówczas: absolutnie nie. Tak jak dotychczas sprzedawaliśmy samochody z napędem spalinowym, tak teraz będziemy sprzedawać również te z napędem elektrycznym oraz hybrydowym. To dla nas szansa dalszego rozwoju - mówiła Topolova.

Zwróciła uwagę, że rynek wtórny jest bardzo mocno powiązany z rynkiem pierwotnym. - Jeżeli tam sprzedają się auta elektryczne i hybrydowe, to i my będziemy je oferować klientom - dodała dyrektor i prezes zarządu AURES Holdings.

AURES Holdings z historycznym sukcesem. Rekordowa sprzedaż

Zauważyła, że jej firma podejmuje wiele proekologicznych kroków. Wśród nich wymieniła zmniejszanie tzw. śladu węglowego. - W porównaniu z rokiem 2018 zobowiązaliśmy się go zmniejszyć o 40 proc. Muszę powiedzieć, że realizujemy plan. Dotychczas udało nam się ograniczyć ślad węglowy już o 21 proc. - wyliczała Karolina Topolova, która po konferencji prasowej wzięła udział w uroczystym przecięciu wstęgi.

Firma chce oszczędzać wodę

Otwarte w środę 6 września nowe, kompleksowe centrum sprzedaży przy ulicy Pasternik 69 w Krakowie oferuje 420 samochodów używanych. Docelowo ma ich tam być 600. Do obsługi klientów wykorzystanych zostanie ponad 550 m2 nowoczesnych biur. Centrum nastawia się na sprzedaż samochodów klientom z aglomeracji krakowskiej, na terenie której mieszka ponad 1,5 mln osób.

- Oferta jest skierowana do Krakowa z ponad 800-tysiącami mieszkańców, ale również do miast takich jak: Tarnów, Olkusz, Nowy Sącz oraz Kielce- mówiła Karolina Topolova. W stolicy Małopolski firma chce sprzedawać docelowo 400 samochodów miesięcznie.

Przedstawiciele AAA Auto zwracali uwagę, że centrum samochodowe przy ulicy Pasternik 69 jest jednym z najnowocześniejszych w Polsce. - Oddział zbudowano w nowej koncepcji biurowej o łącznej powierzchni 550 m2, która oferuje klientom większy komfort i przyjemniejsze otoczenie - mówił podczas konferencji prasowej Paweł Molasy, Country Business Manager AAA Auto.

AURES Holdings z historycznym sukcesem. Rekordowa sprzedaż

Zwrócił uwagę, że centrum będzie wykorzystywało nowoczesne technologie do mycia samochodów, co umożliwi recyrkulację zużytej wody. - Dzięki niej można ponownie wykorzystać do 80 proc. ze 180 litrów wody, zużywanej podczas mycia jednego auta - podkreślał Molasy.

Wśród najlepiej sprzedających się samochodów AAA Auto w Krakowie są m.in.: Opel Astra, Skoda Octavia oraz Ford Focus. Można je również zakupić w najnowszym centrum przy ulicy Pasternik 69, które w dniu oficjalnego otwarcia cieszyło się bardzo dużą popularnością.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska