Od dłuższego czasu Wawel jako jedyny klub kultywuje tradycje spadochronowe w Krakowie. Po latach przerwy bardzo dobrze układała się współpraca z wojskiem. Nawiązano współpracę z 2. Hrubieszowskim Pułkiem Rozpoznawczym, gdzie część zawodników sekcji przeniosła się pełnić dalszą służbę.
W najważniejszych ubiegłorocznych imprezach - 35. MŚ w konkurencjach klasycznych w Montanie i 42. MŚ Armii w Szolnok - Wawel był licznie reprezentowany. W Bułgarii skakali: Bogna Bielecka, Ewa Wesołowska, Artur Gosiewski, Jakub Mróz, Tomasz Podstawka i Rafał Zgierski, a na Węgrzech - Irena Paczek-Krawczak, Kamil Knap, Mróz, Podstawka i Zgierski. Najlepsze wyniki osiągnęli: 9. lokatę - męska drużyna (m.in. Gosiewski, Podstawka i Zgierski) w Montanie oraz 10. - Zgierski w Szolnok (obie w celności lądowania).
- Nie zdobyliśmy medalu, ale sam udział w imprezach tego typu był naszym sukcesem. Zresztą policzalnym w postaci dodatkowych punktów we wszelakiego rodzaju grantach ogłaszanych przez instytucje zajmujące się dofinansowaniem działalności sportowej - mówi kierownik krakowskiej sekcji, mjr Gosiewski.
Dzięki mecenatowi prezydenta Jacka Majchrowskiego Wawel wraz z Wydziałem Sportu Urzędu Miasta Krakowa od 10 lat realizuje projekt pod nazwą „KRAKÓW Wawel”, promując Kraków i Polskę przez udział swej drużyny w Spadochronowym Pucharze Świata. W ubiegłym roku zajęła ona 13. - najwyższe w historii startów - miejsce w klasyfikacji (na 69 zespołów).
Od 3 lat „KRAKÓW Wawel” bierze udział w Pucharze Europy Wschodniej w Celności. I w tej imprezie był to najlepszy dla niego sezon. Cztery razy stawał na podium, w tym dwukrotnie na jego najwyższym stopniu (w Montanie i Krakowie). Indywidualnie jego reprezentanci wygrywali zawody w Mołdawii i Rumunii (Paczek-Krawczak), Bułgarii (Kamil Wójciak), Polsce (Wesołowska) i na Węgrzech (Gosiewski). W końcowej klasyfikacji Paczek-Krawczak była druga wśród kobiet, a „KRAKÓW Wawel” trzeci drużynowo.
Zawody Pucharu Europy Wschodniej odbywają się m.in. w Krakowie. W ubiegłym roku Spadochronowy Puchar Krakowa wrócił na Błonia. Złote medale zdobyły „KRAKÓW Wawel” i Wesołowska, srebrny - Paczek-Krawczak, a brązowy – Gosiewski.
W otwartych mistrzostwach Wojska Polskiego w Poznaniu 2. Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy (Paczek-Krawczak, Sebastian Banach, Gosiewski, Mateusz Stachura, Zgierski) zdobył srebro, indywidualnie Gosiewski był drugi, a Zgierski trzeci.
DZIEJE SIĘ W SPORCIE - KONIECZNIE SPRAWDŹ: