Bayeru nie było. Awansowało Atletico

Faworyzowane Atletico Madryt awansowało do ćwierćfinału Ligi Mistrzów dopiero po wygraniu rzutami karnymi 3:2 na własnym boisku z Bayerem Leverkusen.

Po 90 minutach gry Atletico prowadziło 1:0 (gola zdobył w 27 minucie Mario Suarez), odrabiając straty z pierwszego meczu. Ponieważ dogrywka nie przyniosła zmiany wyniku, sędzia zarządził rzuty karne, a w nich lepsi okazali się gospodarze.

Decydującą „jedenastkę” zmarnował Stefan Kiessling (strzelił nad poprzeczkę). Tuż przed nim do siatki trafił Fernando Torres. Karnych dla Atletico nie wykorzystali Raul Garcia i Koke.

Mecz był zacięty, obfitował w ostre starcia. Arbiter pokazał piłkarzom aż dziesięć żółtych kartek, w tym sześć gościom. Gracze obu drużyn nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji.

W niemieckiej drużynie nie wystąpił Sebastian Boenisch.

Materiał oryginalny: Bayeru nie było. Awansowało Atletico - Dziennik Polski