Natalia Stachoń wśród młodziczek i Anna Nędza-Kubiniec wśród młodziczek młodszych wygrały klasyfikację generalną cyklu Celuj w Igrzyska. Ostatnie zawody w jego ramach odbyły się w Dusznikach-Zdroju, były jednocześnie mistrzostwami Polski, a sukcesy odnieśli też inni zawodnicy BKS WP Kościelisko.

Świetnie spisała się młodziczka Klaudia Topór, która wygrała sprint (z 10-sekundową przewagą nad Magdą Żebrowską z Harpagana Gdańsk) i bieg długi (o 20 sekund nad Oliwią Rybacką z Karlika Chorzów), a razem z klubowymi koleżankami - Natalią Stachoń i Weroniką Bieniasz - okazały się najlepsze w wyścigu sztafet.

W klasyfikacji generalnej Celuj w Igrzyska w tej grupie wiekowej Stachoń uzyskała 240 pkt, a druga Bieniasz 216.

W gronie młodziczek młodszych dominowała Anna Nędza-Kubiniec. Niedawna dwukrotna triumfatorka młodzieżowych igrzysk nordyckich w szwedzkim Oestersundzie, w Dusznikach zdeklasowała rywalki, uzyskując w sprincie przewagę grubo ponad dwuminutową, a w biegu długim - ponad półtoraminutową. W całym cyklu Celuj w Igrzyska wygrała wszystkie pięć biegów, zdobyła komplet 300 punktów.

W rywalizacji młodzików długi bieg wygrał Jan Guńka z BKS WP. Do triumfu w cyklu CwI zabrakło mu 10 punktów, wyprzedził go Mateusz Zawół (Karkonosze Jelenia Góra).

Materiał oryginalny: Biathlon: złote żniwa BKS WP Kościelisko. Dominowały Anna Nędza-Kubiniec i Klaudia Topór - Dziennik Polski