Buczek piąta, a Brożek dziesiąta w mistrzostwach świata w Paryżu

Klaudia Buczek (z lewej) ze swoją siostrą bliźniaczką Sylwia
Klaudia Buczek (z lewej) ze swoją siostrą bliźniaczką Sylwia Andrzej Banaś
Podczas mistrzostw świata we wspinaczce sportowej, które odbyły się w Paryżu, Klaudia Buczek zajęła piąte, a Anna Brożek (obie AZS PWSZ Tarnów) dziesiątce miejsce w konkurencji na czas.

Szanse na stanięcie na podium miały aż cztery Polki, ale musiały stoczyć ze sobą pojedynki w rywalizacji o wejście do ćwierćfinału. Buczek przegrała o 5 setnych sekundy z Aleksandrą Rudzińską (KW Kotłownia Lublin), a Brożek o 10 setnych sekundy z Patrycją Chudziak (Skarpa Lublin).

Buczek mieszka w Krakowie, gdzie w tym roku na Uniwersytecie Rolniczym obroniła pracę magisterską napisaną na temat wpływu odżywiania na wyniki we wspinaczce sportowej. Jesienią czekają ją trzy starty w Chinach: w akademickich mistrzostwach świata w Szanghaju oraz w Pucharze Świata w Wujang i Xiamen.

W finale MŚ Rosjanka Anna Cyganowa pokonała Francuzkę Anouck Jaubert. Trzecie miejsce zajęła Rosjanka Julia Kaplina, a czwarte Rudzińska. Chudziak była ósma.

Na 23. miejscu paryskich zawodów uplasowała się srebrna (2007) i brązowa (2005) medalistka MŚ oraz trzykrotna zdobywczyni Pucharu Świata w klasyfikacji generalnej Edyta Ropek (MKS Tarnovia).

Materiał oryginalny: Buczek piąta, a Brożek dziesiąta w mistrzostwach świata w Paryżu - Dziennik Polski