Bukowno. XIV Ogólnopolski Bieg Uliczny [ZDJĘCIA]

Amadeusz Calik
XIV Ogólnopolski Bieg Uliczny w Bukownie.
XIV Ogólnopolski Bieg Uliczny w Bukownie. fot. Amadeusz Calik
Dni Bukowna 2016. Już po raz czternasty odbył się Ogólnopolski Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Bukowna. W tegorocznych zawodach wzięło udział niemal 400 osób z całej Polski, ale także z Kenii oraz Ukrainy i Francji. Triumfatorami byli jednak Kenijczycy.

Zawodnicy, którym sprzyjała pogoda mieli do wyboru dwie opcje – bieg główny o długości 10 kilometrów i bieg rekreacyjny na 5 kilometrów.

Najlepszy w biegu głównym okazał się Abel Kibet Rop, który ukończył bieg z czasem 31:55. Drugie miejsce zajął Henry Kemboi (32:24), a trzecie Sergii Krovlaidis (33:34). Tuż za podium uplasował się polski zawodnik – Grzegorz Opiał z Wiśniowej, który dobiegł do mety w 34 minuty.

Bieg rekreacyjny jako pierwszy ukończył Polak, Przemysław Koziarz z Jankowic (18:51), jako drugi dobiegł Rober Ślęzak ze Szczekocin (18:54), a na trzecim miejscu uplasował się Karol Piłka z Klucz (19:28).

Na najlepszych zawodników czekały nagrody pieniężne i rzeczowe.