W środę, 29 września o godzinie 16.40 policjanci z Wolbromia zostali wezwani do wypadku na drodze wojewódzkiej numer 794 w pobliżu Chełmu.
Jak wstępnie ustalili, 39-letni kierujący pojazdem marki fiat, jadąc w stronę Krakowa zasłabł, zjechał na przeciwległy pas ruchu i wjechał do rowu. Mężczyzna podróżował ze swoją 16–letnią córką i jej 15-letnią koleżanką. Na szczęście żadna z tych osób nie odniosła obrażeń - informuje Katarzyna Matras, oficer prasowy KPP w Olkuszu
Jak się okazało, mężczyzna nie dość, że choruje na cukrzycę, to w trakcie jazdy był kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Teraz 39-latek odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.
Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Każdy może zadzwonić pod numer 112, by powiadomić najbliższą jednostkę Policji o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał.
Masz informacje? Nasza Redakcja czeka na #SYGNAŁ
Bądź na bieżąco i obserwuj
- Powiat olkuski. Poznaj swojego dzielnicowego. Ta wiedza może się przydać
- Ile zarabiają ludzie rządzący w gminie Olkusz i powiecie olkuskim?
- SPR Olkusz własnymi siłami rozpoczyna sezon w I lidze piłkarek ręcznych
- Ceny owoców na targowisku w Olkuszu poszły w górę [PRZEGLĄD]
- Wsie pod Wolbromiem "odcięte" od świata. Mieszkańcy domagają się przywrócenia busów
- Te miejsca w powiecie olkuskim upodobali sobie amatorzy picia pod chmurką
FLESZ - Uwaga na chińskie telefony
