- Otwarcie tak ważnego dla całej gminy obiektu wymaga przeprowadzenia całego procesu inwestycyjnego ze szczególną troską o zapewnienie bezpieczeństwa oraz komfortu dzieci, które będą tam spędzały swój czas - tłumaczy Andrzej Saternus.
Styczeń to już kolejny termin otwarcia żłobka. Wcześniej zapowiadano, że będzie gotowy od września br.
Kilkumiesięczny poślizg wynika z tego, że urząd nie mógł znaleźć firmy gotowej do podjęcia się prac. Udało się to w drugim przetargu. Inwestycja ma kosztować 2,3 mln zł z czego ponad 970 tys. zł to dofinansowanie z programu Urzędu Wojewódzkiego „Maluch+”.
W planowanym żłobku znajdzie swoje miejsce 48 dzieci w wieku od 12 miesięcy do trzech lat. Stanie przy ul. Brzozowej w bezpośrednim sąsiedztwie przedszkola oraz szkoły podstawowej. Będzie miał własne podwórko.
- To zdecydowanie poprawi sytuację rodziców, którzy chcą podjąć pracę po urodzeniu dziecka - dodaje burmistrz.
Na przełomie września i października zostanie powołany dyrektor placówki, który przeprowadzi rekrutację kadry i nabór dzieci do żłobka. Ustalone zostaną także opłaty, których wysokość nie powinna odbiegać od opłat wnoszonych przez rodziców w tego typu placówkach.
Rodzice, którzy chcą posłać dziecko do tej placówki, powinni zgłosić ten fakt w urzędzie gminy najlepiej do 15 sierpnia.
Taką informację można wysłać pocztą elektroniczną na adresy mejlowe: [email protected] i [email protected] lub pisemnie złożyć wniosek na dzienniku podawczym Urzędu Miejskiego w Chełmku przy ul. Krakowskiej 11, z podaniem imienia i nazwiska rodziców, imienia dziecka, adresu zamieszkania, numeru telefonu oraz oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby rekrutacji do żłobka. Ważne jest też podanie informacji, od kiedy dziecko miałoby chodzić do żłobka.
Budynek będzie modułowy, parterowy. Zgodnie z planem będzie miał 333 km kw. podzielonych na 18 pomieszczeń, w tym m.in. szatnię, sale dla dzieci, toalety, pomieszczenia gospodarcze i wózkownię.
Część mieszkańców Chełm-ka, którzy widzieli projekt, mówi o nim: kontener. Tak wygląda, ale to będzie stały obiekt. W tej chwili powstają fundamenty.
- Niedługo przyjadą ściany z półfabrykatów. Dzięki temu powstanie szybko. Dzieci w środku będą mieć dobre warunki - zapewnia burmistrz.
TOP 10 najfajniejszych miejsc w Małopolsce zachodniej, gdzie...
ZOBACZ KONIECZNIE:
WIDEO: Mówimy po krakosku - odcinek 3. Co to jest dziopa?
Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto
