Chyżne. Pogrzeb tragicznie zmarłej 18-letniej Angeliki, która zginęła w wypadku w Szaflarach

  • Gazeta Krakowska

Łukasz Bobek

W Chyżnem w gminie Jabłonka pożegnano 18-letnią Angelikę - dziewczynę, która zmarła w wyniku odniesionych obrażeń w wypadku w Szaflarach. W pogrzebie Angeliki wzięła udział rodzina i tłumy przyjaciół.

Pogrzeb odbył się w miejscowości Chyżne, skąd 18-latka pochodziła. Żegnała ją najbliższa rodzina i tłumy przyjaciół. Kondolencje rodzinie przesłał pochodzący z Orawy biskup Jan Szkodoń. W uroczystości wzięli udział także przedstawiciele Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego z Nowego Targu.

Dziewczyna zmarła tragicznie w ostatni czwartek, w czasie zdawania egzaminu na prawo jazdy. Auto, którym kierowała, zostało uderzone przez pociąg na przejeździe kolejowym na granicy Szaflar i Nowego Targu. Z samochodu przed uderzeniem wyskoczył egzaminator.

W poniedziałek prokuratura rejonowa w Nowym Targu postawiła 62-letniemu egzaminatorowi zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym.

 Piotr Duraj

Wypadek w Szaflarach. Pociąg osobowy zderzył się z samochode...

Wideo

polecane: "Bez ściemy" o prawnikach

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

07.09.2018, 23:22

skupiona była na zapalaniu silnika, mogła sądzić, że pociąg jest stosunkowo daleko. nadjeżdżał od strony po której siedział egzaminator.

06.09.2018, 22:26

Zgłupiałeś? To egzaminator odpowiada za bezpieczenstwo dopóki nie otrzymasz uprawnień, tyle jest przypadków nieostrożnego wjazdu na torowiska a tym bardziej podczas egzaminu, z kursantką powinien być wyczulony i zahamować, to jest podstawa , widząc że sama kursantka nie hamuje przed przejazdem...

06.09.2018, 19:17

Niech go zamkna wyrzuty sumienia i tak go zabija.ciec piepszony. Sam sie uratwoal .mogl wrzeszczec jak sam wychodził. Gucio jestes tak tempy ze szkoda slow . Taka miagwa z Ciebie . Chyba drzwi sie tak samo otwieraja z obu stron . Stary dziad ma lepszy refleks ale geby nie otworzy uciekaj Angelika .! Biedna dziewczyno mam nadzieje ze gdzies tam jestes .. szkoda ze tak przedwczesnie zginęła...

05.09.2018, 09:12

Rzadko można przeczytać takie wyznanie kierowcy, a co dopiero jeszcze kobiety. Widać, że masz dużo oleju w głowie.

02.09.2018, 14:07

Jasne, uczyć społeczeństwo i młodych gówniarzy z sieczka we łbach ze instruktor to superbohater który w każdej sprowokowanej przez nich niebezpiecznej sytuacji zaczaruje fizykę i ludzką ułomnośc i uratuje ich nawet kosztem własnego życia. I to wszystko za 14 złotych na godzinę. Jasne.

02.09.2018, 13:59

Dziewczyna podobno była zakleszczona w pojeździe, wiec nie bardzo miał dojście żeby udzielać jej jakiejkolwiek pomocy.

02.09.2018, 09:18

Ale bzdury. Niejeden "dorosły" 30latek jeździ gorzej od takiego 18latka. To zależy od człowieka a nie od wieku ;)

02.09.2018, 07:33

W mnie uderzyła kobita wymuszając pierszeństwo w bardzo chamski sposób, jakie było moje zdziwienie i policjantów jak się okazało że 3 h wcześniej odebrała prawo jazdy z wk.

02.09.2018, 07:32

Ależ egzaminator nic nie ma do tego , baba nie umiała jeździć i jeszcze przed wydaniem PJ zrobiła mega głupi błąd, mogła go zrobić jutro i tak samo by się skończyło.
Trzeba umieć jeździć.

01.09.2018, 21:32

@Zzz (gość)
30.08.18, 08:54:42 mógł a nie zrobił nic żeby w sytuacji zagrożenia próbować ratować drugiego człowieka, nawet nie udzielił pomocy po wypadku....

01.09.2018, 21:16

Szkoda ino dziewczyny gdzie cale zycie miala przed sobom

01.09.2018, 18:42

Zawalił instruktor,uciekł mając 10 sekund czasu, drastycznie złamał przepisy ruchu drogowego, winę zwalając na dziewczynę,jest to podłość przekraczająca
wszelką miarę. Mało bydlakowi było że oblał kursantkę,chciał ją jeszcze dodatkowo upokorzyć, czy przestraszyć i robił niebezpieczne manewry tuż przed nadjeżdżającym pociągiem. Przeskurwysyn.!!!

01.09.2018, 15:29

Moim zdaniem wiek 18 lat nie jest dobry do tego, aby zdawać prawo jazdy. Jazda samochodem to nie zabawa. Sama zdawałam w wieku 18 lat na szczęście nie zdałam uff. Piszę uff bo gdybym wtedy zdała to pewnie już by mnie wśród żywych nie było. Pamiętam, że byłam wtedy bardzo niedojrzała emocjonalnie. W takim wieku człowiek myśli sobie, że jest niezniszczalny. Potrzebowałam aż 10 lat żeby dojrzeć do sytuacji ponownego podejścia do egzaminu. Po tym czasie było zupełnie innaczej ja byłam bardzo skupiona na tym co robię i jak robię. Zdałam sobie sprawę, że samochód to duża maszyna i naprawdę mogę komuś lub sobie zrobić krzywdę. Tym razem zdałam za pierwszym razem i to bez jakichkolwiek problemów. Wspominam ten egzamin jako jeden z najfajniejszych w moim życiu.

01.09.2018, 11:14

Witam, za uszczerbki na zdrowiu spowodowanie nie z naszej winy należy się odszkodowanie.
NIE MUSISZ BYĆ UBEZPIECZONY !!!
793 31 32 33

01.09.2018, 11:12

Egzaminator powinien zatrzymać pojazd przed przejazdem, ale tego nie zrobił... był tam od tego by to zrobić, gdy osoba zdająca nie przestrzega przepisów.
Lepiej było oblać egzamin niż stracić życie...
Może chciał jej pokazać i co teraz jak by jechał pociąg... no ale pech chciał ,że jechał ....
Nie zmienia to faktu,że jako egzaminator jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo zdającego raz innych na drodze.

01.09.2018, 06:34

PSEUDO EGZAMINATORZE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!STOP TO SWIETY ZNAK...MA PAN SWOJ HAMULEC....TO,ZE ZLEKCEWAZYLA ZNAK TO OCENA NA KONCU.....P.DWORAK GEBA PELNA FRAZESOW PRZED KAMERA...to zdarzenie nie powinno miec miejsca....NIC WAS NIE USPRAWIEDLIWIAZMIENIAJCIE PRZEPIZSY CO TYDZIEN MI CO Z TEGO WYCHODZI?????SZKODA ZYCIA

31.08.2018, 11:22

Nauka prowadzenia samochodu/prawa jazdy powinna być obowiązkowym przedmiotem w szkole średniej. Instruktorzy powinni podlegać skrupulatnej weryfikacji i odpowiadać za bezpieczeństwo uczących się. Taka nauka uczy młodych odpowiedzialności. Koniec z gburowatymi...egoistycznym niedouczonymi 'instruktorami'. Moje kondolencje dla rodziny.

30.08.2018, 16:52

Spoczywaj w pokoju Angeliko.

30.08.2018, 16:09

Trudna ale najprawdziwsza. Pozdrawiam

30.08.2018, 16:05

I co w związku z tym? Miał zostać w samochodzie razem z nią i zginąć, wtedy byłby bohaterem a tak jest Szczurem?

30.08.2018, 14:33

Co jeszcze wymyslicie yteligenci z MORDu,broniąc tego lysego szerzącego w usmiechly kly do dziennikarzy

30.08.2018, 14:23

Szczury też zachowuja zimną krew jak uciekają z tonącego statku
Prawda wybitny ezgamynatorze

30.08.2018, 08:54

Wielka tragedia ale nie ma co na siłę szukać winnych. Facet zachował zimna krew i się uratował, dziewczyna nie i zginęła. Takie wypadki były, są i będą, nie mamy na to wpływu. A wieszanie psów na człowieku który tak naprawdę guzik mógł w tej sytuacji zrobić nie pomoże ani tej dziewczynie ani jej rodzinie.

29.08.2018, 21:47

Kursantka była pełnoletnia i mogła sama zdecydowac, czy wysiada czy zostaje. To nie uczennica, aby ktos nia kierował.

29.08.2018, 19:26

No tak, bo w naszym kraju trzeba narzekać na wszystko i wszystkich. Przypominam że nikt nikomu nie każe grzebać bliskich w obrządku katolickim. Skoro rodzina zmarłej się na to zdecydowała znaczy że jest wierząca i tego chciała. I należy się za to szacunek a nie przyczepianie do brzucha księdza. Chyba że masz sprawdzone informacje ile wziął za pogrzeb i czy zmusił do tego rodzinę.