- To rarytas. Płyta nie jest i nie będzie dostępna w sprzedaży - mówi Tomasz Siemieniec, były piłkarz i kierownik drużyny Cracovii, który dołożył rękę do powstania pasiastego winyla. - Połowę nakładu wręczyliśmy ludziom, którzy pomagali w wydaniu płyty, którzy składali się na jej wydanie. Druga połowa trafiła do fundacji Pasiaste Marzenia i te egzemplarze będzie można licytować na aukcjach, z których dochód fundacja przeznacza na potrzebujących - dodaje.
Na płycie znalazło się sześć utworów. Strona pierwsza: Hejnał Mariacki, hymn Macieja Maleńczuka, "Pasiaste serce" Jacka Chruścińskiego. Strona druga: hymn Cracovii autorstwa Aleksandra "Makino" Kobylińskiego, piosenka na 100-lecie Cracovii zespołu Wu-Hae i instrumentalna wersja utworu "Cracovia to jest duma".
- Maciek Maleńczuk na tę okazję nagrał specjalną wersję hymnu, na gitarze 12-strunowej. Trochę różni się od tej wersji, którą znamy za stadionu - wyjaśnia Siemieniec. - Nie numerowaliśmy poszczególnych egzemplarzy płyty, bo bez tego jest to rzecz wyjątkowa. Nie słyszałem o tym, żeby piosenki o jakimś innym polskim klubie zostały wydane na winylu. Nasza płyta nie jest czarna, tylko biało-czerwona. Okładki zaprojektowaliśmy w dwóch wersjach: biało-czerwonej i czarno-złotej, jest wkładka z tekstami utworów. Ogólnie całość wygląda pięknie! - przekonuje były piłkarz "Pasów", obecnie członek zarządu fundacji Pasiaste Marzenia.
Cracovia. Pasiasty winyl! Premiera z udziałem twórców i piłk...
Do wydania płyty przyczyniła się też grupa TT Cracovia Oldschool, no i generalnie kibice, wszyscy ludzie finansujący projekt. Jego twórcy wpisują go w tegoroczne jubileusze, podkreślając hasło: „Pierwszy Mistrz Polski Najstarszy Klub” i dodając: "Wydawnictwo ma w założeniu uświetnić setną rocznicę zdobycia pierwszego mistrzostwa Polski przez Cracovię w oficjalnych rozgrywkach w odrodzonej Polsce".
Podczas premiery obecni byli wykonawcy i twórcy piosenek - Aleksander Kobyliński, Jacek Chruściński (wnuk przedwojennego piłkarza Cracovii, Zygmunta Chruścińskiego) oraz Marcin "Bzyk" Bąk, czyli lider grupy Wu-Hae.
Nawiasem mówiąc, ostatnio "Bzyk" sam otrzymał pomoc dzięki Pasiastym Marzeniom. Po tym, jak został okradziony ze sprzętu muzycznego, fundacja zorganizowała zbiórkę dla nowohuckiego muzyka - i jej oddźwięk był bardzo pozytywny.
- Zorganizowaliśmy do tej pory dziesięć akcji na dziesięć różnych celów. Wszystkie cele są szczytne i zazwyczaj związane ze zdrowiem - zbieraliśmy pieniądze m.in. na dzieci po wypadkach, na dzieci, które urodziły się nieszczęśliwe - mówi Tomasz Siemieniec. - Kiedy okradli "Bzyka", który bezinteresownie nam pomaga, nie było wątpliwości, że też powinniśmy mu pomóc.
Dodaje: - Pasiaste winyle będziemy wystawiać na licytację stopniowo. Moim zdaniem, to będzie gratka dla kibiców Cracovii. Ja sam nie mam adaptera, ale poproszę wykonawców o autografy na okładce, a potem - "w ramę i na ścianę"!
Wieczysta Kraków. Mecze za darmo, kapitan Peszko... 10 faktó...
