
"Koło fortuny"
Teleturniej emitowany na antenie TVP2 od 2 października 1992 do 20 lipca 1998, następnie od 29 października 2007 do 13 października 2009 i ponownie od 10 września 2017. Program polega na losowaniu kwot na tytułowym kole, odpowiednim dobieraniu liter i odgadywaniu haseł, stanowiąc połączenie gry w wisielca i ruletkę. Show miało wielu prowadzących, m.in. Stanisława Mikulskiego czy Krzysztofa Tyńca. Obecnie jego gospodarzami są Norbi i Izabella Krzan.

"Jaka to melodia"
Teleturniej o tematyce muzycznej, emitowany na antenie TVP1 od 4 września 1997, oparty na amerykańskim formacie "Name That Tune". Gracz wybiera jedną spośród pięciu zagadek. Stawka początkowa za każdą to 100 zł. Po dokonaniu wyboru odtwarzana jest 15-sekundowa aranżacja linii melodycznej utworu, którego tytuł zawodnicy muszą rozpoznać. Przez wiele lat show prowadził Robert Janowski, potem krótko Norbi, a teraz - Rafał Brzozowski.

"Jeden z dziesięciu"
Teleturniej prowadzony przez Tadeusza Sznuka, produkowany przez Euromedia TV i TVP3 Lublin, a emitowany w Telewizji Polskiej od 3 czerwca 1994, oparty na brytyjskim formacie "Fifteen To One". Przez ponad 23 lata był nadawany na antenie TVP2, a od 15 stycznia 2018 jest emitowany na antenie TVP1. Prowadzący zadaje graczom pytania zgodnie z kolejnością zajmowanych stanowisk, a pochodzą one z zakresu tzw. wiedzy ogólnej.

"Idź na całość"
Teleturniej emitowany od 7 września 1997 do 26 maja 2001 na antenie telewizji Polsat, prowadzony przez Zygmunta Chajzera (1997–2000), a następnie przez Krzysztofa Tyńca (2000–2001). W grze uczestniczyły osoby wybrane spośród publiczności. Polegała ona głównie na podejmowaniu decyzji czy zabrać dotychczas zdobytą nagrodę, czy wymienić ją na inną. W grze pojawiała się charakterystyczna maskotka – Zonk, przedstawiająca kota w worku. Wybranie jej oznaczało utratę nagród.