Portal internetowy można załozyć dzięki Funduszom Unijnym z cieszącego się dużą popularnością wśród młodych ludzi działania 8. 1 „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej”. Oprócz portalu internetowego nieodłączną częścią projektu musi być świadczenie e-usług, w tym także te związane z wytworzeniem produktów cyfrowych niezbędnych do świadczonych e-usług.
- Warunkiem otrzymania dotacji jest złożenie wniosku przez mikroprzedsiębiorcę lub małego przedsiębiorcę nie później niż przed upływem roku licząc od dnia wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego albo Ewidencji Działalności Gospodarczej - przypominają konsultanci Punktu Informacyjnego o Funduszach Europejskich w Przemyślu. - W niektórych województwach (m.in. w podkarpackim) okres ten jest wydłużony do dwóch lat.
- Przedsiębiorca starający się o wsparcie mogą liczyć na dotację stanowiącą nawet 70% wartości kosztów kwalifikowanych.
W przypadku młodych ludzi , którzy nie skończyli 27 roku życia wartość wsparcia może być większa i stanowić aż 80% kosztów kwalifikujących się do objęcia wsparciem!
Maksymalna wartość wsparcia, którą może otrzymać przedsiębiorca to nawet 700 tysięcy złotych!
Termin najbliższego naboru z działania 8.1 PO IG: 19 listopada 2012 r. - 14 grudnia 2012 r.
Szczegółowe informacje na temat działania 8.1. PO IG można znaleźć na stronie internetowej: http://www.parp.gov.pl