Uroczystości rozpoczęły się od pochodu pocztów sztandarowych i przedstawicieli wszystkich organizacji z Regionalnego Centrum Kultury i Sportu w Dobczycach, aż na Rynek.
Pochód był wyjątkowy nie tylko ze względu na dużą ilość osób, która wzięła w nim udział, ale również dlatego, że przewodniczył mu Szwadron Toporzysko w barwach 3 Pułku Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarneckiego. Na Rynku przy Grobie Nieznanego Żołnierza przedstawiciele władz, organizacji, stowarzyszeń, harcerzy i zuchów, szkół, jednostek OSP oraz policji, złożyli kwiaty. Uroczystościom towarzyszył akompaniament muzyczny Orkiestry Dętej Dobczyce.
Po złożeniu wieńców i przemówieniu burmistrza Pawła Machnickiego w Kościele parafialnym Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Dobczycach ksiądz Antoni Wróblewski przewodniczył mszy świętej w intencji Ojczyzny.
Następnie pochód wyjątkowo przemaszerował ulicą Piłsudskiego. W RCOS najpierw złożono kwiaty pod pamiątkową tablicą zasłużonego dla Dobczyc ś.p. burmistrza Marcina Pawlaka z okazji jego imienin przypadających na ten dzień.
Po oficjalnych uroczystościach na Sali widowiskowej w RCOS wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Dobczyce”, Sekcja Wokalna MGOKiS Dobczyce oraz gwiazda wieczoru – Jacek Wójcicki wraz z Grzegorzem Stasiukiem (klawisze) oraz Michałem Chytrzyńskim (skrzypce).
Wieczór 11 listopada w Dobczycach był naprawdę wyjątkowy, a świadczyła o tym m.in. wypełniona po brzegi sala widowiskowa.
Jeszcze przed rozpoczęciem koncertu prowadzonego przez Waldemara Pączka, dla przybyłych gości zabrakło miejsc siedzących.
Po koncercie we foyer RCOS-u zebrani goście mogli zapoznać się z ponad 40- tomową kroniką Dobczyc Włodzimierza Juszczaka. Na zakończenie wieczoru Urząd Gminy i Miasta Dobczyce ufundował jubileuszowy tort.
KONIECZNIE SPRAWDŹ: