FLESZ - Mocne wsparcie dla przemysłu rolno-spożywczego

- Cieszy nas wzrost ruchu pasażerskiego w październiku w stosunku do roku ubiegłego. To znak, że pasażerowie wybierają transport lotniczy nie tylko w wakacje. Cała branża lotnicza i turystyczna ufa, że tym samym systematycznie powraca do Małopolski i Krakowa ruch biznesowy, pielgrzymkowy, naukowy, a także tak ważne dla naszego regionu tzw. city break – komentuje Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport. Napawa go optymizmem, że również po sezonie w Krakowie i w Małopolsce spotkać można turystów zagranicznych na ulicach, w muzeach, restauracjach i innych miejscach.
- To mocno wpływa na ożywienie w krakowskiej i małopolskiej gospodarce w branżach najsilniej doświadczonych przez pandemię oraz powiązanych z nimi kluczowych sektorach biznesu, ale też kultury i rozrywki - zwraca uwagę prezes krakowskiego portu lotniczego.
Kraków Airport: zimowa ramówka i 123 regularne połączenia
Z końcem października weszła w życie zimowa siatka połączeń Kraków Airport. W coraz bogatszej ofercie krakowskiego lotniska można znaleźć aż 123 regularne połączenia do 94 portów lotniczych, w tym dziewięć nowych atrakcyjnych kierunków, na czele z relacją Transavii France do paryskiego Orly oraz lotami Ryanaira – bazowego przewoźnika Kraków Airport – do Budapesztu, Lille, Newcastle, Sztokholmu, Turynu, Rygi, Agadiru i Ankony.
- Duża popularnością cieszą się także loty krajowe Ryanaira do Szczecina i Gdańska oraz PLL LOT do Warszawy. Nic dziwnego, że w listopadzie irlandzki przewoźnik zwiększa częstotliwość połączeń nad Bałtyk – mówi Natalia Vince, rzeczniczka Kraków Airport. Od 8 listopada polecimy do Gdańska aż cztery razy w tygodniu (w poniedziałki, środy, piątki i niedziele), a od 11 listopada do Szczecina trzy razy w tygodniu (we wtorki, czwartki oraz soboty).
Szybciej i bezpieczniej na krakowskim lotnisku
Drugi miesiąc na krakowskim lotnisku działa system bramek ABC (Automated Border Control), przeznaczony do odpraw pasażerów podróżujących poza strefę Schengen, tj. Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Gruzji, Chorwacji czy Albanii. Pasażer sam dokonuje wyboru dotyczącego formy kontroli pomiędzy standardową a automatyczną. Pięć bramek przeznaczonych jest dla wylatujących, a pięć dla przylatujących spoza Schengen. Zastosowanie najnowocześniejszych technik biometrycznych nie tylko przyspiesza obsługę pasażerów, ale i gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa.
- Równocześnie zapraszamy wszystkich serdecznie do naszego Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport. Zostało ono nominowane w kategorii „Instytucja” do nagrody Popularyzator Nauki 2021, a także w związku z realizacją wielu nowych atrakcji i pomysłów w ostatnim roku otrzymało nominację w konkursie „Turystyczne Skarby Małopolski” w kategorii „Unikatowa atrakcja turystyczna”. Dziękujemy wszystkim za zaufanie – mówi Natalia Vince.
- Popularne leki wycofane z aptek w Polsce. Jest nowa lista od GIF WRZESIEŃ 2022
- Najlepszy Dom Świata stoi pod Krakowem! Zobacz, jak wygląda!
- Linia tramwajowa do Górki Narodowej jak w San Francisco. Ale bez pętli?
- Kiedyś Wawel zasłaniał tajemniczy budynek. Teraz jego istnienie byłoby oburzające
- Samochody pojechały już S7. Odcinek od węzła Widoma do węzła Szczepanowice otwarty!
- Kto nie może wziąć ślubu kościelnego? Oto przypadki, gdy ksiądz odmówi narzeczonym