https://gazetakrakowska.pl
reklama

Dołącz do blisko 150 firm z Małopolski, które rozwinęły się dzięki wsparciu Coachów Innowacji!

Materiał informacyjny Innovation Coach
Mimo że polskie firmy coraz częściej sięgają po nowoczesne rozwiązania, niezbędne jest systemowe i eksperckie wsparcie, aby innowacje mogły zmieniać oblicze gospodarki. Dzięki bezpłatnemu wsparciu realizowanemu w ramach Innovation Coach, firmy mogą uzyskać przewagę rynkową i sprawnie wdrażać nowatorskie pomysły.

Chcesz zrealizować innowacyjny projekt, ale nie wiesz, od czego zacząć? Planujesz rozwój swojej firmy i szukasz wsparcia finansowego? Weź udział w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym „Innovation Coach w regionach: Małopolska”, które odbędzie się 20 listopada w Centrum Konferencyjnym Fabryczna.

W czasie wydarzenia odpowiemy również na pytania:

  • Jak wdrożyć innowacje w firmie, aby wyróżnić się na rynku?

  • Czy Fundusze Europejskie wspierają przedsiębiorców planujących wdrażać innowacje?

  • Skąd pozyskać ekspertów branżowych, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem?

To już trzecie tego typu spotkanie w tym roku, które zgromadzi przedstawicieli biznesu, administracji państwowej i samorządowej oraz świata nauki. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Zarejestruj się już teraz!

Czym jest projekt Innovation Coach?

Innovation Coach to rozwiązanie systemowe realizowane przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w partnerstwie z Instytutem Podstawowych Problemów Techniki PAN w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) 2021 – 2027.

Wspieramy firmy w tworzeniu innowacyjnych projektów, szczególnie te, które są na początkowych etapach prac. W pierwszych dwóch edycjach Innovation Coach, z coachingu innowacji skorzystały 1042 przedsiębiorstwa, a do końca 2027 roku  będzie to kolejne 2200 polskich firm, bez względu na ich lokalizację czy rozmiar (mikro, małe, średnie i duże). Kluczowe jest, aby planowana działalność była zgodna z Krajowymi Inteligentnymi Specjalizacjami (KIS) i aby firma spełniała warunki pomocy de minimis.

Jakie wsparcie otrzymują przedsiębiorcy?

Udział w projekcie Innovation Coach polega na ona na indywidualnej współpracy w ramach, między ekspertem branżowym/ekspertką branżową a firmą, proces ten nazywamy coachingiem innowacji. Efektem tej współpracy jest stworzenie pierwszej innowacji. Jest ona szczegółowo opisana w otrzymanych od eksperta pisemnych rekomendacjach, obejmujących m.in.: pomysł na innowację, plan jej wdrożenia, wymagane zasoby czy też możliwości dotyczące pozyskania dofinansowania np. w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki. Rekomendacje są również mapą drogową dla firmy pozwalającą jej odpowiednio zaplanować proces oraz oszacować wymagane zasoby.

Coaching innowacji opiera się na wiedzy i doświadczeniu, które posiadają nasi eksperci branżowi. Firmy wysoko oceniają tę współpracę. Coachami innowacji są wysokiej klasy naukowcy, z ogromnym doświadczeniem biznesowym, które umożliwia dopasowanie planowanej innowacji do specyfiki przedsiębiorstwa, otoczenia rynkowego oraz aktualnych trendów, zarówno w wymiarze krajowym, jak i globalnym.

Uczestników usługi mają również możliwość skorzystania z serii 45 warsztatów, które mają pomóc w budowaniu kompetencji niezbędnych do skutecznej realizacji innowacyjnych przedsięwzięć oraz korzystania z Funduszy Europejskich. 

Co najważniejsze – udział w projekcie Innovation Coach jest całkowicie bezpłatny.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę www.innovationcoach.pl

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska