Spis treści
Polska Spółka Gazownictwa wysyła SMS-y swoim klientom
Rozpoczęcie wysyłki SMS-ów dotyczących przekazania odczytu gazomierza przekazuje w komunikacie Polska Spółka Gazownictwa, która od 22 lutego wysyła wiadomości o tej treści do swoich klientów. Operator chce dbać o bezpieczeństwo każdego z odbiorców wiadomości i publicznie podaje przykładową treść wiadomości:
Z powodu braku dostępu do gazomierza nie wykonaliśmy odczytu rzeczywistego. W związku z tym prosimy o przesłanie do PSG stanu licznika wraz ze zdjęciem gazomierza potwierdzającym zużycie oraz adres punktu poboru na e-mail: [adres e-mail w domenie @psgaz.pl]. Dotyczy adresu: ................... W razie pytań prosimy o kontakt pod nr tel. 22 444 33 33. Niezależnie od wysyłanej wiadomości odczyty nadal są realizowane przez inkasentów zgodnie z planowanym harmonogramem - to przykładowa treść wiadomości publikowana na stronie psgaz.pl.
A czego dotyczy SMS od gazowni? Tego typu wiadomości otrzymają osoby, u których utrudniony był dostęp do gazomierzy, a przedsiębiorstwo w konsekwencji nie dokonało odczytu rzeczywistego zużycia w okresie ostatnich 12 miesięcy.
Wówczas SMS ma być przypomnieniem, że odczyt można wysłać przy pomocy wiadomości e-mail. SMS podaje szczegółowe instrukcje, aby każdy z użytkowników mógł samodzielnie dokonać odczytu z licznika. Ważna będzie także fotografia urządzenia, która potwierdzi podane przez skrzynkę elektroniczną zużycie.
Zobacz także: 1500 zł w ramach jednej ulgi dla każdego Polaka. Ulga na internet. Sprawdź, jak z niej skorzystać w PIT 2024
Dostałeś taką wiadomość? Nie warto jej ignorować
Otrzymanie SMS-a od PSG nie powinno budzić obaw. Nie jest to oszustwo ani próba wyłudzenia danych. Spółka przypomina jednak, że udostępnienie gazomierza jest obowiązkiem każdego odbiorcy.
Regularne odczyty gwarantują dokładne rozliczenia i podnoszą poziom bezpieczeństwa użytkowania gazu - dodaje Polska Spółka Gazownictwa.
To jednak nie tylko bezpieczeństwo, ale także czysta ekonomia, bowiem brak odczytu z gazomierza zmusi PSG do szacunkowego obliczenia zużycia gazu w danym okresie. Gdy mowa o 12 miesiącach, średnie zużycie może być dalekie od faktycznego, co może powodować podwyżkę kosztów, której łatwo mogliśmy uniknąć.
