Drugi dzień Igrzysk Europejskich 2023 w Tarnowie. Przedpołudnie na Tarnów Beach Arena udane dla naszych ekip plażowej piłki ręcznej

Andrzej Skórka
Artur Gawle
Artur Gawle
Drugi dzień turnieju plażowej piłki ręcznej polskie reprezentacje rozpoczęły od zwycięstw Artur Gawle
Na Tarnów Beach Arena w Mościcach drugi dzień turnieju plażowej piłki ręcznej rozgrywanego w ramach Igrzysk Europejskich 2023 Kraków - Małopolska. W środę (21 czerwca) atmosfera na tarnowskim obiekcie była znacznie bardziej żywa, a walka na piaszczystych boiskach zacięta. A co najważniejsze, biało-czerwoni wywalczyli awans do ćwierćfinałów turnieju.

Polki lepsze od Hiszpanek w Mościcach

Reprezentacja Polski pań w plażowej piłce ręcznej zmierzyła się o godz. 10 z Hiszpankami. Biało-czerwone dzień wcześniej doznały dwóch porażek, ale w środę powetowały sobie te porażki. Pierwszą połowę wygrały nieznacznie, po przerwie to Hiszpanki były górą i ostatecznie o zwycięstwie decydowała seria rzutów karnych. W tej próbie Polski okazały się lepsze i schodziły z boiska zwycięskie.

Biało-czerwoni pokonali Norwegów na Tarnów Beach Arena

Jeszcze większy ciężar gatunkowy miał pojedynek męskiej drużyny biało-czerwonych, którzy we wtorek pierwszy swój pojedynek igrzysk wygrali, drugi jednak przegrali.
W środę (21 czerwca) stanęli naprzeciwko Norwegów, którzy turniej również rozpoczęli ze zmiennym szczęściem. Po pierwszej połowie pojedynku w lepszej sytuacji byli Skandynawowie, którzy wygrali ją różnicą jednej bramki. W drugiej to Polacy trafili do bramki rywali o jeden raz więcej.
Po rzutach karnych biało-czerwoni mogli fetować zwycięstwo.

Jeszcze w środę (21 czerwca) na Tarnów Beach Arenie rozgrywane są mecze ćwierćfinałowe turnieju plażowej piłki ręcznej. Panie swoje pojedynki rozgrywać będą o godz. 14 i 15, mężczyźni wejdą na boiska o godz. 16 i 17.

O godz. 15 mecz ćwierćfinałowy Polek z Niemkami.

W czwartek (22 czerwca) najpierw rozegrane zostaną półfinały mężczyzn (o godz. 10 i 11), a następnie kobiet (12 i 13)

Od godz. 16.30 odbywać się będą mecze o miejsca 5-6 i 7-8. Decydujące o medalach spotkania rozpoczną się o godz. 18.30 - najpierw o brąz, a o 20.30 i 21.3 0 o złote medale IE 2023.