FLESZ - Jaka muzyka jest najlepsza dla zdrowia? Tego się nie spodziewałeś!

XXVIII edycja Święta Dzieci Gór dobiegła końca, ale z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników Festiwalu oraz mieszkańców miasta, którzy tłumnie brali w nim udział.
Na jeden tydzień (od 18 do 24 lipca) Nowy Sącz był światową stolicą folkloru i różnorodności, która w tym przypadku nie dzieli, ale łączy.
Podczas tegorocznej imprezy sądecka publiczność obejrzała na żywo dwa występy polskich zespołów oraz projekcje na ekranie w Parku Strzeleckim lub w internecie.
Nowością w tym roku były też codzienne warsztaty dla dzieci, a dodatkowo impreza zagościła również w wielu miejscowościach byłego województwa nowosądeckiego.
Plany zorganizowania imprezy zgodnie z wieloletnią tradycją pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych Święto Dzieci Gór organizowany jest bowiem od 1992 roku.
Zawsze gromadził całe rzesze dzieci różnych narodowości na scenie, instruktorów i organizatorów za kulisami oraz sądeczan na widowni.
Impreza na stałe wpisała się w kalendarz artystyczny Sądecczyzny i ciężko było wyobrazić sobie bez niej wakacje w Nowy Sączu.
W ubiegłym roku po raz pierwszy impreza się nie odbyła, dlatego po rocznej przerwie radość z wydarzenia, choć w trochę inne formie, była ogromna.
Koncerty odbywały się w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego natomiast w centrum miasta można było obejrzeć wystawę fotograficzną „Mali Pasterze Tradycji” autorstwa Piotra Droździka.
- Wsie pod Nowym Sączem w kamerach Google Street View. Zobacz, co zarejestrowały
- Sądecka giełda cieszy się ogromną popularnością. W niedziele odwiedzają ją tłumy
- TOP 10 sądeckich szkół średnich według opinii w Google
- TOP 10 zamków i dworów maksimum w godzinę jazdy od Nowego Sącza
- Sądecka projektantka mody Zuzanna Żytkowicz podbija Instagram
- Najwyższe wygrane w LOTTO. Sądeczanie zgarnęli za szóstkę nawet kilkanaście milionów