

Międzynarodowe Centrum Kultury
W tym roku Dzień Dziecka w Międzynarodowym Centrum Kultury będzie trwał aż dwa dni. Dzieci wraz z opiekunami mogą wziąć udział w spacerach i warsztatach plastycznych z niespodziankami.
1 czerwca 2019 (sobota)
Wyżły chodzą na łyżwy – spacer śladami krakowskich zwierząt
Zbiórka pod siedzibą MCK, Rynek Główny 25, o godz. 11.00.
Kamienica Pod Śpiewającą Żabą, Wiewiórką, Pająkiem, Sową, Dom Pod Elefanty, Dworek Pod Jeleniem, pomnik psa Dżoka, niedźwiedzia Wojtka, trzy sowy pod Wawelem… Zapraszamy na wyjątkowy spacer tropem zwierzęcych postaci – tych z godeł krakowskich kamienic, skwerów i parków, jak i ze znanych legend i baśni. Inspiracją będzie nasza książka Zwierzyniec. Okazy wybrane. Spacer poprowadzi historyczka sztuki, edukatorka i animatorka kultury, na co dzień pracowniczka Muzeum Narodowego w Krakowie – Kama Guzik.
2 czerwca 2019 (niedziela)
Weekend z Kruczkiem – Dzień Dziecka w MCK
Od początku istnienia MCK mieści się w pamiętającej czasy średniowiecza kamienicy „Pod Kruki” przy Rynku Głównym 25. Budynek kryje wiele tajemnic, które postaramy się odkryć przed uczestnikami Dnia Dziecka w MCK. Zapraszamy rodziców i opiekunów z dziećmi na specjalne warsztaty sensoplastyczne oraz zwiedzanie naszej zabytkowej siedziby. O 12.30 dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach sensoplastycznych, o godz. 14 zaś, w spacerze po zakamarkach kamienicy przy Rynku Głównym.

Kosmiczny Dzień Dziecka w ARTzonie
1 czerwca, ARTzona Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4, godz. 15 - 18
Będzie odlotowo i kreatywnie. Uczestnicy zbudują pojazdy kosmiczne, stworzą recyklingowy osprzęt astronauty, makietę planety Nowa Huta 70, oraz wysadzą Cosmos (łac.), który zabiorą ze sobą do domów.

Dzień Dziecka w Muzeum Fotografii w Krakowie
1 czerwca, godz. 11, cena: 1 zł
Z okazji Dnia Dziecka Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza do wzięcia udziału w rodzinnej akcji, której uczestnicy będą mieli wyjątkową możliwość sfotografowania się za pomocą zabytkowego aparatu à la minute, pochodzącego ze zbiorów placówki.
Aparat à la minute służył do fotografowania na ulicy – drewniana skrzynka była jednocześnie aparatem i ciemnią fotograficzną, umożliwiając wykonanie fotografii w kilka minut i od razu przekazanie jej fotografowanemu. Fotografie wykonywać będzie pan Krzysztof Kaczmar – fotograf, asystent na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.