Dzień Mężczyzny 2022. Tradycja obchodzenia Dnia Mężczyzny
Na świecie zapoczątkowano obchody Dnia Mężczyzny 19 listopada 1999 w Trynidadzie i Tobago przy wsparciu Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz grupy ludzi w Stanach Zjednoczonych, Europie, Afryce, Azji i na Karaibach. Zaproszenie do obchodów przyjęły następujące państwa: Australia, Chińska Republika Ludowa, Ghana, Holandia, Indie, Irlandia, Jamajka, Kanada, Malta, Mołdawia, Republika Południowej Afryki, Singapur, Stany Zjednoczone, Tobago i Trynidad, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.
Dzień Mężczyzny w Polsce
W Polsce nie istnieje tradycja obchodzenia Dnia Mężczyzny. Mimo to próbuje się je wdrożyć, proponując dwie daty na jego obchody:
- 10 marca - w tym dniu w polskim Kościele katolickim obchodzone jest nieoficjalne wspomnienie 40 Świętych Męczenników z Sebasty.
- 4 kwietnia- w przeciwieństwie do 10 marca, 4 kwietnia jest datą niezwiązaną z Kościołem katolickim. Tego dnia w niektórych szkołach w okresie Polski Ludowej praktykowane były imprezy.
Dzień Mężczyzny a Dzień Chłopaka
Dzień Chłopaka, obchodzony 30 września, jest świętem dużo bardziej popularnym niż Dzień Mężczyzny. Trudno doszukiwać się różnic. Zakładano, że Dzień Chłopaka świętuje młodzież, Dzień Mężczyzny natomiast dorośli panowie. Granica jednak zaciera się, a swój dzień 30 września obchodzą zarówno młodsi, jak i starsi przedstawiciele płci brzydszej.
