Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2015. Test humanistyczny: Historia, WOS. Babilon i EURO [ARKUSZ, ODPOWIEDZI]

red./natablicy.pl
EGZAMIN GIMNAZJALNY 2015. Test humanistyczny: Historia, WOS. Babilon i EURO [ARKUSZ, ODPOWIEDZI]
EGZAMIN GIMNAZJALNY 2015. Test humanistyczny: Historia, WOS. Babilon i EURO [ARKUSZ, ODPOWIEDZI] CKE
We wtorek, 21 kwietnia o godz. 9.00 rozpoczął się egzamin gimnazjalny 2015. Na stronie gazetakrakowska.pl znajdziecie ARKUSZE z pytaniami i ODPOWIEDZI z części humanistycznej - historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego. Gimnazjaliści na Egzaminie Gimnazjalnym 2015 z części humanistycznej - historii i wiedzy o społeczeństwie musieli m.in. zaznaczyć na mapie Babilon, a na podstawie wykresu określić poziom poparcia Polaków dla wprowadzenia waluty EURO.

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2015. Testy gimnazjalne - 21-23 KWIETNIA [ODPOWIEDZI, ARKUSZE, PYTANIA, ZADANIA]

WIDEO: EGZAMIN GIMNAZJALNY 2015. Testy gimnazjalne - 21-23 KWIETNIA

Autor: Paulina Piotrowska/Gazeta Krakowska

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2015. HISTORIA, WOS, POLSKI

GODZ. 11
Pierwsza część egzaminu gimnazjalnego za nami! Z jakimi zadaniami musieli zmierzyć się gimnazjaliści? Na początek uczniowie zapoznali się z tekstem źródłowym o wasalach i seniorach. Gimnazjaliści musieli wskazać m.in. czy piramida Cheopsa jest starsza od greckiego Akropolu. Na podstawie tekstu źródłowego musieli ustalić także, gdzie mieszkali starożytni Sumerowie.

Gimnazjaliści na Egzaminie Gimnazjalnym 2015 z części humanistycznej - historii i wiedzy o społeczeństwie musieli m.in. zaznaczyć na mapie Babilon, chronologicznie określić czas powstania historycznych budowli np. piramidy egipskich, budowli greckich oraz odpowiedzieć na pytania dotyczące o uchwalanie ustaw w Polsce -"Kto w Polsce uchwala ustawy?". Uczniowie musieli również na podstawie wykresu określić poziom poparcia Polaków dla wprowadzenia waluty EURO.

GODZ. 9.00
We wtorek o godz. 9.00 rozpoczeła się część humanistyczna egzaminu gimnazjalnego, w środę gimnazjalistów czeka część matematyczno-przyrodnicza, a w czwartek języki obce. Do egzaminu przystąpiło ponad 360 tys. uczniów z trzecich klas gimnazjów. Przez trzy dni będą sprawdzali swoją wiedzę, rozwiązując teksty pogrupowane w trzech blokach tematycznych: humanistycznym, matematyczno-przyrodniczym i obejmującym język obcy.

Na stronie gazetakrakowska.pl znajdziecie ARKUSZE z pytaniami i ODPOWIEDZI z części humanistycznej - historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego.

Uczniowie rozpoczęli egzamin od testu z historii i wiedzy o społeczeństwie. Następnie czeka na nich sprawdzian z języka polskiego. W sumie cała pierwsza część egzaminu będzie trwała 2 i pół godziny.

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2015, HISTORIA I WOS - ODPOWIEDZI - niebawem w tym miejscu opublikujemy zadania i odpowiedzi!

Zadanie 1.

Zadanie 2.

Zadanie 3.

Zadanie 4.

Zadanie 5.

Zadanie 6.

Zadanie 7.

Zadanie 8.

Zadanie 9.

Egzamin Gimnazjalny 2015 - Historia i WOS - co było na teście?

EGZAMIN TEST GIMNAZJALNY 2015: Przecieki. Jakie będą zadania? [ARKUSZE, CKE, TESTY, ODPOWIEDZI]

Zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie miały formę zamkniętą. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z zakresu chronologii historycznej, analizy i interpretacji historycznej, znajomości ustrojów. Do pytań mogą być dołączone różnego m.in. mapy, tabele, wykresy czy obrazki, do których odnosić się będą pytania.

Arkusze i przykładowe odpowiedzi do Egzaminu gimnazjalnego 2015 r. będzie można znaleźć w serwisie gazetakrakowska.pl każdego dnia egzaminu.

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2015 - 22 KWIETNIA - [ARKUSZE CKE, ZADANIA, KLUCZ ODPOWIEDZI]
Drugiego dnia egzaminu, w środę 22 kwietnia uczniowie o godz. 9.oo rozwiążą zadania z zakresu wiedzy przyrodniczej. Dwie godzin później rozwiążą egzamin z matematyki.

Ostatniego dnia egzaminu, w czwartek 23 kwietnia gimnazjaliści wykażą się znajomością języka obcego m.in. angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego. O godzinie 9.00 odbędzie się egzamin na poziomie podstawowym, a o 11.00 na poziomie rozszerzonym.

Zobacz też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska