EGZAMIN GIMNAZJALNY 2015. Test humanistyczny: Historia, WOS. Babilon i EURO [ARKUSZ, ODPOWIEDZI]

red./natablicy.pl
EGZAMIN GIMNAZJALNY 2015. Test humanistyczny: Historia, WOS. Babilon i EURO [ARKUSZ, ODPOWIEDZI] CKE
We wtorek, 21 kwietnia o godz. 9.00 rozpoczął się egzamin gimnazjalny 2015. Na stronie gazetakrakowska.pl znajdziecie ARKUSZE z pytaniami i ODPOWIEDZI z części humanistycznej - historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego. Gimnazjaliści na Egzaminie Gimnazjalnym 2015 z części humanistycznej - historii i wiedzy o społeczeństwie musieli m.in. zaznaczyć na mapie Babilon, a na podstawie wykresu określić poziom poparcia Polaków dla wprowadzenia waluty EURO.

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2015. Testy gimnazjalne - 21-23 KWIETNIA [ODPOWIEDZI, ARKUSZE, PYTANIA, ZADANIA]

WIDEO: EGZAMIN GIMNAZJALNY 2015. Testy gimnazjalne - 21-23 KWIETNIA

Autor: Paulina Piotrowska/Gazeta Krakowska

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2015. HISTORIA, WOS, POLSKI

GODZ. 11
Pierwsza część egzaminu gimnazjalnego za nami! Z jakimi zadaniami musieli zmierzyć się gimnazjaliści? Na początek uczniowie zapoznali się z tekstem źródłowym o wasalach i seniorach. Gimnazjaliści musieli wskazać m.in. czy piramida Cheopsa jest starsza od greckiego Akropolu. Na podstawie tekstu źródłowego musieli ustalić także, gdzie mieszkali starożytni Sumerowie.

Gimnazjaliści na Egzaminie Gimnazjalnym 2015 z części humanistycznej - historii i wiedzy o społeczeństwie musieli m.in. zaznaczyć na mapie Babilon, chronologicznie określić czas powstania historycznych budowli np. piramidy egipskich, budowli greckich oraz odpowiedzieć na pytania dotyczące o uchwalanie ustaw w Polsce -"Kto w Polsce uchwala ustawy?". Uczniowie musieli również na podstawie wykresu określić poziom poparcia Polaków dla wprowadzenia waluty EURO.

GODZ. 9.00
We wtorek o godz. 9.00 rozpoczeła się część humanistyczna egzaminu gimnazjalnego, w środę gimnazjalistów czeka część matematyczno-przyrodnicza, a w czwartek języki obce. Do egzaminu przystąpiło ponad 360 tys. uczniów z trzecich klas gimnazjów. Przez trzy dni będą sprawdzali swoją wiedzę, rozwiązując teksty pogrupowane w trzech blokach tematycznych: humanistycznym, matematyczno-przyrodniczym i obejmującym język obcy.

Na stronie gazetakrakowska.pl znajdziecie ARKUSZE z pytaniami i ODPOWIEDZI z części humanistycznej - historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego.

Uczniowie rozpoczęli egzamin od testu z historii i wiedzy o społeczeństwie. Następnie czeka na nich sprawdzian z języka polskiego. W sumie cała pierwsza część egzaminu będzie trwała 2 i pół godziny.

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2015, HISTORIA I WOS - ODPOWIEDZI - niebawem w tym miejscu opublikujemy zadania i odpowiedzi!

Zadanie 1.

Zadanie 2.

Zadanie 3.

Zadanie 4.

Zadanie 5.

Zadanie 6.

Zadanie 7.

Zadanie 8.

Zadanie 9.

Egzamin Gimnazjalny 2015 - Historia i WOS - co było na teście?

EGZAMIN TEST GIMNAZJALNY 2015: Przecieki. Jakie będą zadania? [ARKUSZE, CKE, TESTY, ODPOWIEDZI]

Zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie miały formę zamkniętą. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z zakresu chronologii historycznej, analizy i interpretacji historycznej, znajomości ustrojów. Do pytań mogą być dołączone różnego m.in. mapy, tabele, wykresy czy obrazki, do których odnosić się będą pytania.

Arkusze i przykładowe odpowiedzi do Egzaminu gimnazjalnego 2015 r. będzie można znaleźć w serwisie gazetakrakowska.pl każdego dnia egzaminu.

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2015 - 22 KWIETNIA - [ARKUSZE CKE, ZADANIA, KLUCZ ODPOWIEDZI]
Drugiego dnia egzaminu, w środę 22 kwietnia uczniowie o godz. 9.oo rozwiążą zadania z zakresu wiedzy przyrodniczej. Dwie godzin później rozwiążą egzamin z matematyki.

Ostatniego dnia egzaminu, w czwartek 23 kwietnia gimnazjaliści wykażą się znajomością języka obcego m.in. angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego. O godzinie 9.00 odbędzie się egzamin na poziomie podstawowym, a o 11.00 na poziomie rozszerzonym.

Zobacz też:

Wideo

Komentarze 5

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

m
mama edyty wiszniewskiej

Przepraszam za moją córkę Edytę. Ona nie ma żadnych arkuszy. Ma szlaban na wychodzenie z domu, dlatego wypisuje bzdury.

m
mama edyty wiszniewskiej

Przepraszam za moją córkę Edytę. Ona nie ma żadnych arkuszy. Ma szlaban na wychodzenie z domu, dlatego wypisuje bzdury.

e
egzamin

kto chce testy które będą jutro??
ja już je mam! pisać: edyta.wiszniewska@vp.pl

kto chce testy które będą jutro??
ja już je mam! pisać: edyta.wiszniewska@vp.pl

e
egzaminer

Poprawne pytania i odpowiedzi dostępne są już tutaj:

xurl .pl/odpowiedzi-polski-wos-historia (usuń spację z linku)

e
egzamin

Ale jaja, w jezdnej z warszawskich szkół ktoś otworzył arkusz z matematyki i części przyrodniczej który będzie jutro!!!
Mam skany, wyślę na poczte pisać: egzamin.gimnazjalny2015@gmail.com

Dodaj ogłoszenie