Euro piłkarzy ręcznych: Norwegowie wycofali protest, w finale zagrają Niemcy

Niemcy w niedzielę powalczą z Hiszpanami o złoto
Niemcy w niedzielę powalczą z Hiszpanami o złoto Michał Gąciarz / Polska Press
W finale mistrzostw Europy zmierzą się w niedzielę Hiszpanie i Niemcy. Udział tych drugich stanął pod znakiem zapytania, bowiem po ich zwycięstwie nad Norwegią rywale zgłosili protest. Dziś jednak zrezygnowali z szukania nowego rozstrzygnięcia przy „zielonym stoliku”.

Po zdobyciu przez Niemców na 5 sekund przed końcem dogrywki gola na 34:33, na środek boiska wbiegł „lotny” bramkarz (później także inni gracze), a więc Niemcy mieli na parkiecie za dużo zawodników. Można było się zastanawiać, czy nadliczbowy bramkarz przeszkadzał w przeprowadzeniu akcji, czy po prostu rozpoczął celebrowanie zwycięstwa. Norwegowie przecież nie zdołali wznowić gry.

Federacja norweska zapowiedziała złożenie protestu, gdyż sędziowie nie zareagowali na błąd Niemców. Formalnie gra powinna zostać przerwana i na popełniających przewinienie należało nałożyć karę wykluczenia (2 min). Skandynawowie mieliby więc te kilka sekund, grając w przewadze, na dokonanie cudu.

Ostatecznie ekipa Norwegii, nawiązując do zasad fair-play, zrezygnowała w formalnego złożenia protestu (miała na to czas do dziś, do godz. 9). Jutro w Krakowie zagra więc z Chorwacją o 3. miejsce. Po tym spotkaniu Hiszpanie i Niemcy powalczą o złoto.