Plan zajęć zakłada ćwiczenia z taktyki, obsługi i strzelania z broni, musztry oraz podstaw medycyny pola walki.
- Zakładanie opaski uciskowej, tak zwanej stazy, i skuteczne korzystanie z profesjonalnych opatrunków to jeden z głównych bloków tematycznych, które muszą opanować przyszli żołnierze - informuje oficer prasowy 11 MBOT kpt. Adam Trębacz.
Szkolenia organizowane są w Garnizonowych Ośrodkach Szkoleniowych (między innymi "Pasternik") oraz na Pustyni Błędowskiej.
Część wcielonych kandydatów zapytanych o powody przystąpienia do szkolenia, mówi o kontynuacji rodzinnej tradycji służby i chęci przeżycia przygody oraz przygotowania się do ewentualnej sytuacji kryzysowej.
- 11 Małopolska Brygada Obrony terytorialnej jest formacją, która kontynuuje polskie tradycje niepodległościowe i służy lokalnej społeczności. Dlatego każdy ochotnik, który chce zrealizować marzenia i służyć ojczyźnie, znajdzie u nas miejsce - zapewnia kpt. Adam Trębacz.
Szkolenie zakończy się pętlą taktyczną, czyli egzaminem z użyciem materiałów pozoracji pola walki. Po nim ochotnicy złożą uroczystą przysięgę wojskową - 25 lutego o godz. 11 na Rynku w Myślenicach.
Osoby, które chciałyby dołączyć do Małopolskich Terytorialsów, zapraszane są do kontaktu z rekruterami (informacje można znaleźć na stronie internetowej rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/) lub z najbliższym Wojskowym Centrum Rekrutacji (dawne WKU).
- Gdzie są najdroższe, a gdzie najtańsze mieszkania w Krakowie? Ranking dzielnic 2024
- Najpiękniejsze pary z krakowskich studniówek! To one przyciągały wzrok
- Pistacjowe croissanty robią furorę w internecie! Gdzie można je zjeść w Krakowie?
- Zimowe wycieczki w Tatry z dziećmi. Zobaczcie łatwe i przyjemne szlaki w górach
Kiedy w 2024 roku najlepiej przejść na emeryturę?
