Fundacja Hearty po raz kolejny pokazuje, że… razem raźniej! Druga edycja projektu Better Together potrwa do czerwca 2022 roku

opr. Magda Smoleń
Udostępnij:
Po sukcesie pierwszej edycji projektu “Better Together” Fundacja Hearty, wraz z firmą UBS postanowiła wystartować z kolejną edycją. - Better Together to wyjątkowy projekt, który wpływa pozytywnie na rozwój dzieci i młodzieży oraz pozwala budować długofalowe i wartościowe relacje - mówi Alicja Magiera-Bąk, dyrektorka Fundacji oraz członkini zarządu.

Better Together to projekt o charakterze holistycznym – oprócz wsparcia dzieci i młodzieży poprzez korepetycje czy szkolenia, pomaga on także w rozwoju kompetencji wychowawców, zapewniając im rozwój i podnoszenie kwalifikacji, a także wolontariuszy, będących filarem projektu!

Wsparcie edukacyjne dla dzieci i młodzieży

Wsparcie edukacyjne to drugie imię Fundacji Hearty, dlatego jest ono podstawą także i tego projektu.

Celem Better Together jest wyrównanie możliwości edukacyjnych wśród dzieci i młodzieży, które pochodzą ze środowisk narażonych na wykluczenie.

Efektem jest zwiększenie ich poczucia własnej wartości oraz pewności siebie. Ponadto indywidualne korepetycje online z naszymi wolontariuszami pomagają w budowaniu wśród podopiecznych zdrowych i wartościowych relacji. Stawiając na wielopoziomowe podejście, wsparciem w projekcie obejmujemy także wychowawców oraz wolontariuszy, biorących w nim udział.

Nauka online

W tej chwili w projekt zaangażowanych jest ponad 30 wolontariuszy, którzy spotykają się z podopiecznymi Fundacji w ramach indywidualnych korepetycji online.
- Wolontariusze i wolontariuszki przed połączeniem się z podopiecznymi i rozpoczęciem zajęć, wzięli udział w szeregu szkoleń, które organizujemy, aby przygotować ich do pracy z naszą młodzieżą. Ponadto w trakcie całego projektu spotykamy się regularnie, aby omawiać postępy w projekcie i poznawać potrzeby zarówno ich samych, jak i podopiecznych, z którymi pracują - mówi Karolina Chećko, koordynatorka projektu Better Together po stronie Fundacji Hearty.
- Wolontariusze odnajdują się nie tylko w roli nauczyciela, ale przede wszystkim partnera, osoby wspierającej. Ofiarowują swój czas i uwagę jeden na jeden. To niesamowicie ważny element projektu - budowanie relacji z podopiecznym - dodaje Anna Sos-Ladzińska, koordynatorka projektu po stronie firmy UBS.

Ciekawe warsztaty

Poza korepetycjami dla młodzieży biorącej udział w projekcie organizowane są różnorakie szkolenia tematyczne. W każdym miesiącu poruszany jest inny temat, dzięki któremu mogą oni poszerzać swoje kompetencje. Przeprowadzono już warsztaty m.in. na temat komunikacji, stresu czy pogłębiania swojej kreatywności. Co więcej, w ramach Better Together każdy i każda podopieczna ma możliwość skorzystania z Serdecznych Konsultacji Psychologicznych, czyli indywidualnych spotkań z psycholożką. Cel jest jeden, pomóc tym młodym osobom w radzeniu sobie z problemami i wyzwaniami.

Better Together to też wsparcie dla wychowawców

Better Together obejmuje także wsparcie kompetencyjne dla wychowawców placówek opiekuńczo-wychowawczych. Organizowane są dla nich comiesięczne spotkania w formie Grupy Wsparcia, gdzie tworzona jest przestrzeń na rozmowę o potrzebach i wyzwaniach, jakie przed nimi stoją. Ponadto Fundacja przygotowuje dla wychowawców liczne webinaria, mające na celu zwiększenie ich wiedzy i kwalifikacji. Webinaria poruszają tematy od treningów twórczego myślenia i tego, jak go wykorzystać w swojej pracy, aż po kwestie związane z trudnymi emocjami czy agresją u dzieci i młodzieży.

Better Together to projekt, który pokazuje, jak ważne jest budowanie więzi i wsparcie edukacyjne młodych ludzi ze środowisk narażonych na wykluczenie. Sprawdź inne inicjatywy Fundacji Hearty i działaj z nami, aby budować lepszą przyszłość!

Dowiedz się więcej o Hearty Foundation: https://heartyfoundation.com

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Pamiątki po rotmistrzu Pileckim

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Krakowska
Dodaj ogłoszenie