https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gaj różańcowy w Gaju. Niesamowite miejsce - park parafialny z uroczą iluminacją [ZDJĘCIA]

Barbara Ciryt
W gaju różańcowym zaczęli się zbierać mieszkańcy codziennie, gdy przez obostrzenia związane z pandemią nie wszyscy mogli wchodzić do kościoła. Wówczas grupa parafian postanowiła odmawiać modlitwę różańcową w parku na otwartym powietrzu
W gaju różańcowym zaczęli się zbierać mieszkańcy codziennie, gdy przez obostrzenia związane z pandemią nie wszyscy mogli wchodzić do kościoła. Wówczas grupa parafian postanowiła odmawiać modlitwę różańcową w parku na otwartym powietrzu Fot. Parafia Narodzenia NMP w Gaju
Widoki zapierające dech, grota z figurką Matki Bożej, alejki, staw, ławeczki, a wszystko w otoczeniu drzew, krzewów, kwiatów. Taki park przykościelny znajduje się w Gaju w gminie Mogilany. Ten park mieszkańcy wioski - tutejsi parafianie nazywają gajem różańcowym.

Kapłani z parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gaju zapraszają tutaj codziennie na różaniec. Jest odmawiany o godz. 20.30 przy grocie dedykowanej Matce Bożej.

- Odmawiamy różaniec, od czasu rozpoczęcia się pandemia. Najpierw jako księża odmawialiśmy tę modlitwę w kościele, a potem zaczęliśmy ją organizować w parku - mówi ks. Dominik, wikary z Gaja.

FLESZ - Rząd ogłasza nowe obostrzenia

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska