
Teoretycznie najłatwiejsi, ale...
Teoretycznie najłatwiejszych rywali ma KKS 1925 Kalisz, choć obaj - Znicz Pruszków i Olimpia Elbląg - rywalizują o uniknięcie spadku. W dodatku kaliszanie przez większą część sezonu prezentowali nierówną formę (16 zwycięstw, 5 remisów i 13 porażek). Mają jednak handicap w postaci 2- i 3-ounktowej przewagi nad innymi drużynami walczącymi o awans do strefy barażowej.
Na zdjęciu: mecz Garbarnia - Lech II Poznań, rozegrany 7 listopada 2020 roku

Zdecydowanie lepsi na wyjazdach
Najbardziej zróżnicowanych rywali będzie mieć Stal Rzeszów, gdyż zagra na wyjeździe z walczącym o bezpośredni awans do I ligi GKS-em Katowice i u siebie z uciekającym przed strefa spadkową Lechem II Poznań. Inna sprawa, że rzeszowianie zdecydowanie lepiej spisują się na boiskach rywali (33 punkty) niż w roli gospodarzy (17).
Na zdjęciu: mecz Garbarnia - Górnik Polkowice, rozegrany 8 maja 2021 roku

Rozstrzygnie ostatni mecz?
Jak na tle rywali Skry, KKS 1925 i Stali wypadają przeciwnicy Garbarni? Jako także trudne do ogrania zespoły. Błękitni Stargard chcą uniknąć degradacji, a Skra Częstochowa uzyskać prawo gry w barażach. Niewykluczone, że decydujący - także dla pozostałych kandydatów do gry w barażach - okaże się mecz w ostatniej kolejce, w którym Garbarnia podejmie Skrę.
Na zdjęciu: mecz Garbarnia - Bytovia Bytów, rozegrany 30 września 2020 roku

Pomógł sąsiad zza miedzy
W walce o awans do strefy barażowej Garbarni pomógł... Hutnik Kraków, który w ostatniej kolejce wygrał w Rzeszowie ze Stalą 3:2 po bramce m.in. byłego garbarza Michała Kitlińskiego. Jak wspomnieliśmy, Stal gra o wiele słabej u siebie niż na wyjazdach. W roli gospodarza odniosła mniej zwycięstw (4) niż Hutnik w roli gościa (6). Ten ostatni z dziewięciu ostatnich meczów wyjazdowych przegrał tylko dwa.
Na zdjęciu: mecz Garbarnia - Hutnik Kraków, rozegrany 24 października 2020 roku