
Razem lepiej
Trasy łatwe oraz trudniejsze plus dwie ekstremalne. Zobacz >>>

Widoki dech w piersiach zapierają
To ścieżka z górki, oferująca widoki nie tylko na urodziwą dolinę Popradu, ale także mnóstwo atrakcji. Przygodę z Doliną Popradu z Muszyny do Starego Sącza rozpoczynamy oczywiście w Muszynie. Bez najmniejszego trudu odnajdziemy tu Ogrody Sensoryczne i Ogrody Biblijne, a także imponującą, niedawno odbudowaną warownią chroniącą niegdyś skarby Państwa Muszyńskiego oraz liczne źródła wody mineralnej. Jadąc dalej, poznamy uroczy Milik, Andrzejówkę, zajrzymy na chwilę Słowację, by powrócić do kraju w Piwnicznej-Zdroju. Przed nami jeszcze Sucha Struga oraz piękny małomiasteczkowy, utkany zabytkami Stary Sącz.

Wzdłuż Wisły wygodną ścieżką
Wybierając wycieczkę Wiślaną Trasą Rowerową z Krakowa do Oświęcimia musimy się już liczyć z pokonaniem co najmniej kilkudziesięciu kilometrów, jeżeli nigdzie nie zboczymy z trasy. Te 80 km wiedzie doliną Wisły, a więc prawie po równym terenie. Wiślana Trasa Rowerowa rozpoczyna się w sercu Krakowa, a można na nią wjechać w każdym momencie, gdy np. będziemy jechali na zachód Bulwarami Wiślanymi. Po drodze mijamy m.in. potężny klasztor Norbertanek, tor kajakowy, majestatyczne opactwo w Tyńcu, malownicze stawy w okolicy Ochodzy, stopień wodny w Łączanach. Metą będzie rynek w Oświęcimiu.

Łowiecki na halach
VeloDunajec z Nowego Targu do Nowego Sącza ma 115-kilometrów. Rozpoczynamy w Nowym Targu, by zakończyć w Nowym Sączu. Po drodze malowniczo wijąca się dolina Dunajca, Jezioro Czorsztyńskie, zamki w Czorsztynie i Niedzicy, „wyskok” na Słowację, imponujący Przełom Dunajca, urocze Krościenko nad Dunajcem oraz szczawy w Szczawnicy-Zdroju, a także starosądeckie Bobrowisko. Nagrodą za pokonanie całej trasy będzie satysfakcja oraz smak lodów serwowanych na nowosądeckim rynku.