- Każdy gimnazjalista zobowiązany jest do wzięcia udziału w ciągu trzech lat nauki w jakimś projekcie. To jeden z warunków ukończenia szkoły – wyjaśnia Ewa Kołacz, nauczycielka ZSO nr 1.
Prawybory to propozycja projektu uczennic drugiej klasy gimnazjum: Dominiki Mliczek, Aleksandry Nakazy, Dominiki Najduch, Karoliny Gródek, Martyny Kałużny, Katarzyny Wójcik, Aleksandry Roszczyk i Alicji Haslik.
- Naszym celem jest przede wszystkim przygotowanie nas i kolegów do prawdziwych wyborów, w których już niedługo sami będziemy mogli uczestniczyć – mówi Martyna Kałużny.
Uczniów uprawnionych do głosowania jest 1249, nauczycieli 96. Głosowanie kończy się od godz. 14.
- To niezwykle ciekawa i cenna inicjatywa uczniów – mówi nauczyciel historii i WOS Jakub Bulzak. Jest ciekawy wyników prawyborów. - Podczas lekcji WOS nieraz rodzą się dyskusje, z których wynika, że licealiści mają już wyrobione poglądy. I wcale nie jest tak, że wszyscy młodzi idą za modnymi teraz hasłami buntu Kukiza czy Korwina. Głębiej analizują politykę – uważa historyk.
Gimnazjalistki zorganizowały prawybory


W Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Długosza w Nowym Sączu trwają dziś prawybory. Uczniowie i nauczyciele liceum oraz gimnazjum głosują tylko na komitety wyborcze.
Podaj powód zgłoszenia
e
W jakim stopniu hasła Kukiza i Korwina są modne, skoro zdobyli oni łącznie niecałe 15% w wyborach? Modne to są hasła PO-PiSu, które popiera 75% ludu (w tym pewnie owy nauczyciel)
e
W jakim stopniu hasła Kukiza i Korwina są modne, skoro zdobyli oni łącznie niecałe 15% w wyborach? Modne to są hasła PO-PiSu, które popiera 75% ludu (w tym pewnie owy nauczyciel)