Nowoczesnym boiskiem sportowym mogą cieszyć się mieszkańcy Szczereża. To wielkie wydarzenie dla tej małej wioski, ale przede wszystkim uczniów tutejszej podstawówki.
- Dla dzieci i młodzież to bardzo ważne wydarzenie, bo będą mogli na swoim terenie uprawiać gry zespołowe, organizować zabawy w bezpiecznych warunkach - napisała Jan Duda, poseł z Sądecczyzny
.
Poprzednie boisko przy Szkole Podstawowej w Szczereżu nie było remontowane od lat i nie spełniało współczesnych standardów, teraz zachęca do sportowej rywalizacji.
Inwestycja ta została dofinansowana z Ministerstwa Sportu i Turystyki (w kwocie 430 980 zł), w ramach programu „Sportowa Polska” i będzie dostępna dla każdego. Całkowita wartość robót wyniosła ok. 627 tys. zł. Jest to już kolejna placówka ciesząca się nowoczesny przyszkolnym boiskiem sportowym.
Na zaproszenie wójta Jana Dziedziny oraz dyrektor podstawówki -Ireny Babik odpowiedzieli sądeccy posłowie: Jan Duda, Anna Paluch czy Urszula Nowogórska, do małej miejscowości zawitał także Andrzej Gut-Mostowy, minister Sportu i Turystyki. Nie zabrakło przedstawicieli z urzędu marszałkowskiego, z innych szkół, rodziców oraz samych uczniów, którzy głównie będą korzystać z boiska. Obiekt został poświęcony przez księdza proboszcza Czesław Noworolnik z parafii w Łącku oraz ks. Prałat Józefa Trzópka.
- Finalistki konkursu piękności promują Krynicę-Zdrój. Najnowsze zdjęcia
- TOP 10 restauracji w Nowym Sączu według TripAdvisor
- Tatry jak na dłoni. Tak prezentują się z Żegiestowa
- Tłumy turystów na otwarciu kolei na Górę Parkową. Działo się!
- Bajeczne widoki z Jaworzyny Krynickiej. Takie widoki tylko przy wschodzie słońca
