Projekt „Gospodarka wodno-ściekowa w Krakowie – Etap III” składa się z pięciu kontraktów budowlanych.
W ramach pierwszego kontraktu na osiedlu Górka Narodowa wschód, przy ulicy Węgrzeckiej, w pobliżu cmentarza Batowickiego w Krakowie, zbudowano dwa potężne zbiorniki wodociągowe o wysokości dziewięciu metrów i średnicy 50 metrów. Powstały również: komora zasuw, zbiornik przelewowy oraz zbiornik retencyjny. Każdy ze zbiorników pomieści 15 tysięcy metrów sześciennych wody, co stanowi równowartość 120 milionów napełnionych szklanek. Zabezpieczą one zapas wody dla północno-wschodniej części Krakowa.
Za sprawą dwóch kolejnych kontraktów zmodernizowano prawie stuletni prawobrzeżny kolektor Wisły podzielony na dwa odcinki ciągnące się wzdłuż rzeki, od ul. Rollego do ul. Stoczniowców oraz od ul. Czarodziejskiej do rzeki Wilgi.
Kanał odnawiany był za pomocą specjalnych paneli GRP, produkowanych na indywidualne zamówienie. Technologia naprawy panelami GRP polega na instalowaniu w istniejących, zniszczonych przewodach kanalizacyjnych, wewnętrznych prefabrykowanych okładzin. Panele wprowadzane są przez wykopy montażowe do wnętrza kanału, tam łączone są za pomocą uszczelki lub kleju i tworzą nową, bardzo trwałą konstrukcję.
Prawie 2,5 km kanalizacji wraz z 84 przyłączami powstało w ramach kolejnego kontraktu „Budowa kanalizacji sanitarnej w ulicach: Malinowa, Jeleniogórska, Orzechowa, Piltza, Babińskiego, Spacerowa, Morcinka w Krakowie”, a koszt 2,2 km zbudowanej w latach 2007-2012 kanalizacji wzdłuż ulic: Stawisko, Ślósarczyka, Pustynnej, Wapowskiego, Tretówka i Hollendra, został zrefundowany.
Realizacja projektów przyczyniła się do ochrony środowiska naturalnego, nie tylko w wymiarze lokalnym, ale również ponadregionalnym przez ochronę rzeki Wisły, a co za tym idzie, Morza Bałtyckiego. Przyłączenie mieszkańców do zbiorczego systemu odprowadzania ścieków podniosło znacząco komfort i standard życia krakowian.
