Biegacze mieli do wyboru kilka dystansów. W tym roku organizatorzy zaproponowali dwie nowe trasy – Vertical GPK oraz Bieg dla dzieci U12.
A oto, co było do wyboru:
- bieg na dystansie 23,2 km
- bieg na dystansie 11,6 km
- bieg na dystansie 5,7 km
- bieg na dystansie 3,7 km
- Vertical, 3 km
- Bieg dla dzieci 1 km
- Biegi dla dzieci na 500 i 750 m
Klasyfikacja generalna
Można uczestniczyć w pojedynczych biegach, można w całym cyklu. I wtedy zbierać punkty do klasyfikacji generalnej GP Krakowa. Do punktacji generalnej całego cyklu brane są pod uwagę 4 najlepsze wyniki punktowe (z 5 możliwych) na tym samym dystansie.
Klasyfikacja ta prowadzona jest według czasów netto. Jest sporządzana w oparciu o niedzielne zawody oraz sobotnią rywalizację GPS. Punkty będą liczone według straty do najlepszego wyniku uzyskanego na przestrzeni całego weekendu.
Terminy zawodów i nagrody
W tym roku odbędą się jeszcze biegi w grudniu, a kolejne w ramach tej edycji już po nowym roku. Oto konkretne daty: 1 grudnia, 5 stycznia 2025, 2 lutego, 2 marca. Rywalizacja GPS (bez pomiaru czasu) odbywa się natomiast w soboty: 30 listopada 2024, 4 stycznia, 1 lutego i 1 marca.
Na każdym etapie nagradzane są 3 pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn, dyplom otrzymają zwycięzcy swoich kategorii wiekowej. Prowadzona jest klasyfikacja generalna całego cyklu. Przed każdym z biegów organizowane jest również losowanie GPKowych upominków. W całym cyklu nagradzane są: trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej (statuetka + nagroda), trzy pierwsze miejsca w kategorii wiekowej (statuetka + upominek). Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą minimum 4 z 5 biegów otrzymają medal XIII edycji GPK.
Zgłoszenia
Trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.krakowbiega.pl, oraz dokonać wpłaty w biurze zawodów w Szkole Podstawowej nr 72 przy alei Modrzewiowej 23 w dniu zawodów od godz. 7.30. Biuro jest czynne będzie także w soboty w siedzibie WKS Wawel przy ul. Podchorążych 3. w godz. 18 - 20.