5 z 8
"Między nami dobrze jest"...

"Między nami dobrze jest"

Jeden z najlepszych polskich filmów, jakie w ubiegłym roku można było oglądać na ekranach polskich kin. Opowieść o polskim społeczeństwie czasu transformacji. Głównymi bohaterkami są żyjące poniżej minimum socjalnego, zamieszkujące ciasną warszawską kawalerkę przedstawicielki trzech pokoleń: Osowiała Staruszka na wózku inwalidzkim, jej córka Halina i wnuczka - Mała Metalowa Dziewczynka. Ich sąsiedzi to roznosicielka ulotek Bożena, reżyser filmu "Koń, który jeździł konno'', a także dwójka aktorów, prezenterka telewizyjna i pragnąca ratować biednych Edyta.

Emisja: TVP 2, godz. 22.45

6 z 8
"Karmazynowy przypływ"...

"Karmazynowy przypływ"

W Rosji grupa pod dowództwem fanatycznego Radczenki przejmuje kontrolę nad wyrzutnią pocisków nuklearnych. Amerykański atomowy okręt podwodny pod dowództwem kapitana Ramseya i pierwszego oficera Huntera zostaje wysłany w morze. W razie konieczności mają uprzedzić atak Radczenki. Po otrzymaniu rozkazu odpalenia rakiet łączność z dowództwem zostaje zerwana. Kolejny komunikat jest niekompletny, kapitan więc zamierza wykonać poprzednie polecenie. Nie zgadza się z tym Hunter, który chce powstrzymać dowódcę, dopóki nie uda się odzyskać łączności.

Emisja: TVN, godz. 23.20

7 z 8
"Birdman"...

"Birdman"

Ubiegłoroczny laureat Oscara. Riggan Thomson stał się sławny dzięki roli komiksowego Birdmana. Odmowa udziału w kolejnej części cyklu zaszkodziła jego karierze. Po 20 latach aktor próbuje odzyskać popularność. Poświęca oszczędności, by wystawić na Broadwayu własną adaptację opowiadania Raymonda Carvera, wyreżyserować ją i zagrać główną rolę. W czasie przygotowań do premiery musi stawić czoła licznym przeciwnościom losu, własnemu ego oraz komplikacjom w życiu osobistym. Zaczyna mieć problem z rozróżnieniem rzeczywistości i iluzji.

Emisja: CANAL+, godz. 23.35

Przewijaj aby przejść do kolejnej strony galerii.

Zobacz również

Remont na głównej drodze na południu Krakowa wystartował. Korki, korki!

Remont na głównej drodze na południu Krakowa wystartował. Korki, korki!

Ekspert z USA: budowa komputera kwantowego to ogromna inwestycja. Ale jest kluczowa

Ekspert z USA: budowa komputera kwantowego to ogromna inwestycja. Ale jest kluczowa

Polecamy

Puszcza Niepołomice grała bez presji, ale i tak niewiele zdziałała

Puszcza Niepołomice grała bez presji, ale i tak niewiele zdziałała

Awans nie rozleniwił „Słoni”. Bruk-Bet Termalica rozbija Miedź w Legnicy

Awans nie rozleniwił „Słoni”. Bruk-Bet Termalica rozbija Miedź w Legnicy

Babymetal w Krakowie. Trzy Japonki, ostre brzmienie i tłumy fanów w Tauron Arenie

Babymetal w Krakowie. Trzy Japonki, ostre brzmienie i tłumy fanów w Tauron Arenie