Hokej. Polonia napędziła stracha liderowi [ZDJĘCIA]

(AS)
Polonia, ostatnia drużyna tabeli, napędziła stracha liderowi, który przez długie minuty grał słabo, niefrasobliwie. Goście w drugiej tercji prowadzili dwukrotnie 1:0 i 2:1. Dopiero wtedy kryniczanie przyspieszyli tempo akcji i zdobyli trzy gole, a na początku trzeciej odsłony odskoczyli na 5:2. Ale w ostatnich minutach znowu zrobiło się nerwowo, w 57 min bytomianie strzelili dwie bramki, złapali "kontakt", ale szybkie dwa gole (Muhonena i Pasiuta) przesądziły o wygranej gospodarzy.

1928 KTH Krynica7
Polonia Bytom 4

(0:0, 4:2, 3:2)

Bramki: 0:1 Dołęga (Wróbel) 22, 1:1 L. Laszkiewicz 29, 1:2 Wróbel (Wardecki) 30, 2:2 Pasiut (L. Laszkiewicz) 32, 3:2 L. Laszkiewicz (Dutka, Pasiut) 38, 4:2 Majoch (Malasiński, Kolusz) 39, 5:2 Malasiński (Kolusz, Dutka) 44, 5:3 Owczarek (Fabry) 46, 5:4 Łucznikow 57, 6:4 Muhonen (L. Laszkiewicz, Besch) 58, 7:4 Pasiut (Muhonen) 59.

KTH: Janin - Dutka, Besch, Malasiński, Majoch, Kolusz - Wajda, Myjak, Muhonen, Pasiut, L. Laszkiewicz - M. Kruczek, Kisielewski, Pesta, Jemelin.

Polonia: Witkowski - Kantor, Wardecki, Łucznikow, Stoklasa, Salamon - Valeczko, Maciejewski, Meidl, Akins, Fabry - Owczarek, Stępień, Kłaczyński, Wróbel, Dołęga - Wieczorek, Bajon, Stasiewicz.

Sędziował: Włodzimierz Marczuk. Kary: 2 - 6 min. Widzów: 1000.