I liga siatkarek. Ćwierćfinał play-off 7R Solna Wieliczka zaczęła z przytupem. Szybko pokonała drużynę ze Świecia

Andrzej Wisniewski / Polskapresse
W pierwszym meczu ćwierćfinału play-off I ligi siatkarek 7R Solna Wieliczka wygrała 3:0 z Jokerem Mekro Energoremont Świecie. W poniedziałek (godz. 18) drugie spotkanie tych drużyn, także w hali Solnego Miasta.

Faworytkami były wieliczanki, który rundę zasadniczą ukończyły wyżej w tabeli (3. lokata), a do tego wygrały 8 kolejnych meczów ligowych. W pierwszym spotkaniu ćwierćfinału zrobiły swoje, drugie starcie w poniedziałek o godz. 18, także w hali Solnego Miasta.

W inauguracyjnym secie miejscowe wzorowo wywiązały się ze swojej roli, rozbiły ekipę ze Świecia. Szybko zbudowały 3-4-punktową przewagę, a gdy w drugiej części partii powiększyły ją do 9 "oczek" (18:9), stało się jasne, że rywalki już nic nie zdziałają.

Druga partia była bardziej wyrównana, a przyjezdne nie zraziły się już 4-punktową stratą. Od stanu 13:9 zdobyły aż sześć kolejnych "oczek", odskakując gospodyniom. Nie na długo, bo wieliczanki odpowiedziały trzypunktową serią i odzyskały prowadzenie. Nie oddały go rywalkom już do końca.

W trzecim secie nie zabrakło emocji. Od stanu 7:8 wieliczanki zdobyły pięć kolejnych punktów (trzy dzięki Patrycji Ząbek), uciekając przyjezdnym. Joker zbliżał się na 2 "oczka (14:12), ale wkrótce tracił już 5 (17:12). Przyjezdne do końca nie odpuściły (od 22:17 do 22:17), obroniły dwa meczbole. Po chwili jednak, przy 24:23, po długiej wymianie i autowym ataku Julii Skowron, Solna mogła się cieszyć ze zwycięstwa, która przybliża ją do półfinału. MVP spotkania została wybrana Patrycja Ząbek.

7R Solna Wieliczka - Joker Mekro Energoremont Świecie 3:0 (25:14, 25:22, 25:23)