I liga siatkarzy: drużyna AGH odpadła w ćwierćfinale

Ślepsk Suwałki okazał się za mocny dla AGH
Ślepsk Suwałki okazał się za mocny dla AGH Andrzej Wiśniewski
W trzecim, decydującym meczu play-off I ligi siatkarze AGH Kraków po raz drugi przegrali w Suwałkach ze Ślepskiem 0:3 (23:25, 17:25, 23:25) i odpadli z rywalizacji. Do półfinału awansowali rywale.

W pierwszym secie niedzielnego meczu walka długo była wyrównana. Na drugiej przerwie technicznej o punkt lepsza była ekipa AGH, ale po powrocie na parkiet miejscowi zdobyli cztery „oczka” z rzędu (19:16). Później zmarnowali trzy setbole, bo Krzysztof Zapłacki, a następnie dwa razy Wojciech Winnik, nieudanie atakowali. Było już tylko 24:23. W kolejnej akcji ten pierwszy się jednak poprawił, obił blok i miejscowi wzięli pierwszą partię.

W następnej części goście nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Dobra gra gospodarzy szybko dała im wysokie prowadzenie – na pierwszej przerwie technicznej było 8:3, na drugiej już 16:9.

Krakowianie jednak nie odpuścili. Trzeciego seta zaczęli od prowadzenia (1:4). Przy stanie 12:13 miejscowi przejęli inicjatywę, zdobywając 6 punktów z rzędu (m.in. dwa asy Winnika). W końcówce przyjezdni zdobyli się na kolejny zryw – z 24:20 do 24:23 – ale atak Winnika (MVP meczu) rozstrzygnął wszystko.

Ślepsk Suwałki – AGH Kraków 3:0 (25:23, 25:17, 25:23)
Ślepsk: Szczytkow, Urbanowicz, Winnik, Hunek, Zapłacki, Rudzewicz, Andrzejewski (libero) oraz Wasilewski, Skrzypkowski, Lewiński.
AGH: Adamski, Żakieta, Kania, Mordyl, Depowski, Fornal, Wroniecki (libero), Odwarzny (libero) oraz Przybylski, Rawiak, Dzierwa.
Stan play-off (do 2 zwycięstw): 2:1.