Festiwal Sztuk Audiowizualnych Grolsh Artboom to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Krakowie. Co roku w mieście pojawiają się instalacje artystyczne, murale, rzeźby i plakaty.
Jeden z eksponatów - "Trzy perspektywy" Bartolomeo Koczenasza zawisł na ścianie budynku na skrzyżowaniu ulic Węgierskiej i Józefińskiej. To zestawienie dwóch zdjęć wjazdu na ulicę Limanowskiego, gdzie stała brama muru podgórskiego getta. Obie fotografie przedstawiają dokładnie to samo miejsce, ale w odstępie 72 lat.
- Zauważyłem, że instalacja jest zniszczona. Nie wiem, czy to jest efekt wandalizmu, czy remontu kamienicy, na której wisi - pisze do nas Marcin Mleczko. - Warto ją naprawić, bo już stała się ważnym elementem dzielnicy.
O sprawie dowiedział się także sam autor "Trzech perspektyw", Bartolomeo Koczenasz. Jak przyznaje, instalacja jest z materiału, który łatwo się niszczy - nie tylko przez remont czy wandalizm, ale nawet przez pogodę.
- Już kilka razy sam ją naprawiałem, ale nie mam funduszy na kompletny remont - mówi. Dodaje, że Grolsh Artboom to festiwal organizowany przez Krakowskie Biuro Festiwalowe i to właśnie ono jest jedyną instytucją, która może pomóc.
- Zazwyczaj eksponaty utrzymujemy przez rok. Naprawa "Trzech perspektyw" nie będzie kosztowna, dlatego już teraz mogę zapewnić, że fundusze się znajdą. Przy współpracy z artystą poprawimy stan instalacji - zapewniła "Gazetę Krakowską" Karolina Grysiak z KBF.
Zobacz najświeższe newsy wideo z kraju i ze świata
"Gazeta Krakowska" na Twitterze i Google+
Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!