- Ci którzy startują z naszego komitetu to albo sprawdzeni już samorządowcy, albo osoby działające na jakimś szczeblu samorządu niżej i chcące się włączyć w pracę dla Krakowa - powiedział prezydent. Jak zaznaczył wcześniej, na jego listach znajdą się też ruchu miejskie. Nie chciał jednak doprecyzować o jakich ludzi czy ruchu chodzi. Z naszych informacji wynika, że może chodzić o aktywistów, których zgłosiła PO.
- W momencie, kiedy pozwoli na to kodek wyborczy, czyli ok. 10 września, przedstawimy pełny skład listy do Rady Miasta - dodał prezydent. Nie chciał także potwierdzić, czy z najdzie się na liście wyborczej. Z naszych informacji wynika, że Jacek Majchrowski ma być jedynką na liście nowohuckiej.
Także w okolicy 10 września zostanie zaprezentowany program komitetu Jacka Majchrowskiego. Jak mówi prezydent, będzie to program blisko mieszkańca, bez wielkich inwestycji - poza tymi, które będą kończone.
- Będzie kilka ciekawych, nowatorskich koncepcji dotyczących Nowej Huty, zieleni i komfortu życia mieszkańców. Dla Nowej Huty z okazji jej 70-lecia chcemy zrobić projekt 70 ulic dla Nowej Huty. Będzie też kilka nowych inwestycji, dużych, ale dwie będą spektakularne. Planujemy stworzyć Planty Nowohuckie i Planty Podgórskie. To na razie nazwy umowne. Będą to tereny zielone, na które składają się poszczególne parki oraz brakujące między nimi tereny, które zostaną dokupione. Dzięki temu powstaną Planty jak w centrum, ale znacznie większe, bo jedne będą miały ok. 140 ha, a drugie będą jeszcze większe - dodał prezydent.
Jacek Majchrowski wraz z koalicją Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Sojuszu Lewicy Demokratycznej zarejestrowali swój komitet wyborczy w czwartek. Jego pełna nazwa to Komitet Wyborczy Wyborców Jacka Majchrowskiego - Obywatelski Kraków. Zrezygnowano więc z Koalicji Obywatelskiej, za która optowała PO.
- Jak zawsze przed wyborami samorządowymi zaprosiłem do współpracy wszystkich, dla których najważniejszy jest Kraków. Dziś zarejestrowaliśmy Komitet Wyborczy Wyborców Jacka Majchrowskiego – Obywatelski Kraków. Zdecydowaliśmy o takiej, a nie innej nazwie komitetu, ponieważ na listach gromadzimy osoby związane z bardzo wieloma środowiskami, zarówno z partiami politycznymi jak i stowarzyszeniami, organizacjami i ruchami miejskimi - mówi Jacek Majchrowski.
To właśnie nazwa komitetu była ostatnią rzeczą, o jaką spierali się koalicjanci. PO i N optowały za nazwą Koalicja Obywatelska. Pod takim szyldem idą razem m.in. w Warszawie. Otoczenia prezydenta było jednak przeciwne. Ostatecznie stanęło na Obywatelskim Krakowie. Pełnomocnikiem wyborczym komitetu został Marcin Mikos powiązany z PSL. Za finanse ma odpowiadać natomiast Jerzy Kulis, który wywodzi się ze środowiska prezydenta.
Wkrótce komitet zaprezentuje też swoich kandydatów na radnych. - Kandydaci na naszych radnych mają swoje indywidualne zapatrywania na wiele spraw, ale łączy ich to, że są doświadczonymi samorządowcami, liderami swoich środowisk i chcą pracować dla Krakowa - zaznacza Jacek Majchrowski.
My od dłuższego czasu wiemy, jakie nazwiska trafią na pierwsze miejsca na listach wyborczych:
Okręg 1 (Stare Miasto, Grzegórzki, Prądnik Czerwony): Dominik Jaśkowiec (szef krakowskiej PO), dwójka - Łukasz Wantuch (Przyjazny Kraków);
Okręg 2 (Prądnik Biały, Krowodrza): Anna Prokop-Staszecka (PK);
Okręg 3 (Bronowice, Zwierzyniec, Dębniki): Aleksander Miszalski (szef małopolskiej PO), dwójka - Rafał Komarewicz (PK);
Okręg 4 (Łagiewniki-Borek Fałęcki, Podgórze Duchackie, Swoszowice): Adam Migdał (PK);
Okręg 5 (Podgórze, Bieżanów-Prokocim): Artur Buszek (sekretarz regionu Nowoczesnej);
Okręg 6 (Czyżyny, Mistrzejowice, Wzgórza Krzesławickie): Kazimierz Chrzanowski (PK);
Okręg 7 (Nowa Huta, Bieńczyce): Jacek Majchrowski (PK).
KONIECZNIE SPRAWDŹ:
<