https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

PiS kontra KO, Razem kontra Konfederacja. Wybory do Senatu w Krakowie nie muszą być nudne. Zobaczcie naszą debatę!

Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wybory uzupełniające do Senatu już 16 marca. W Krakowie mamy czterech kandydatów do miejsca w parlamencie, które zwolnił Bogdan Klich (PO). Kampania nie cieszy się może dużym zainteresowaniem, ale spróbowaliśmy to zmienić zapraszając kandydatów do naszego studia na debatę wyborczą. Zaczęło się spokojnie, ale później kandydaci nie szczędzili sobie uszczypliwości. Który z nich wypadł najlepiej? Oceńcie sami...

Kto kandyduje do Senatu w Krakowie

Adam Berkowicz, KW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

Monika Piątkowska, KW KOALICJA OBYWATELSKA

Ewa Sładek, KW RAZEM

Mateusz Małodziński, KW WYBORCÓW „DLA KRAKOWA”, popierany przez PiS

Debata wyborcza

Najpierw były pytania od redaktorów prowadzących spotkanie. O najważniejszy do rozwiązania problem Krakowa, o politykę międzynarodową (USA-Ukraina), Strefę Czystego Transportu i metro.

Następnie pytania od Czytelników. Każdy kandydat losował dwa.

W trzeciej turze kandydaci mogli zadawać sobie pytania i tu nie było miękkiej gdy, choć uszczypliwości zaczęły się dużo wcześniej.

Wybory w Krakowie 16 marca

16 marca w Krakowie odbędą się wybory uzupełniające do Senatu RP w okręgu wyborczym nr 33 – obejmującym dziesięć dzielnic w mieście. Lokale wyborcze będą czynne w godz. 7.00–21.00. Sprawdź, czy jesteś zameldowany lub stale zamieszkujesz dzielnice: pierwszą bądź od piątej do trzynastej.

Według stanu na 2 marca, 303 769 wyborców uprawnionych jest do głosowania w wyborach uzupełniających do Senatu.

Wybory odbędą się w okręgu 33 obejmującym krakowskie dzielnice: I – Stare Miasto, V – Krowodrza, VI – Bronowice, VII – Zwierzyniec, VIII – Dębniki, IX – Łagiewniki-Borek Fałęcki, X – Swoszowice, XI – Podgórze Duchackie, XII – Bieżanów-Prokocim oraz XIII – Podgórze. Zarządzenie prezydenta RP w tej sprawie jest spowodowane wygaśnięciem mandatu senatorskiego w jednym z okręgów wyborczych po rezygnacji senatora Bogdana Klicha, który został chargé d’affaires Ambasady RP w Waszyngtonie.

Do 13 marca można złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania oraz wniosek o zmianę miejsca głosowania. Dotyczy to jednak wyłącznie wyborców stale zamieszkałych na obszarze okręgu wyborczego nr 33 (dzielnica I oraz od V do XIII).

Wnioski papierowe można składać we właściwych referatach Wydziału Spraw Administracyjnych od poniedziałku do piątku w godz. 7.40–18.00 (wnioski meldunkowe) lub 7.40–15.30 (wnioski o ujęcie w stałym obwodzie głosowania):

  • dla mieszkańców dzielnic I oraz V–VII: al. Powstania Warszawskiego 10

  • dla mieszkańców dzielnic VIII–XIII: ul. Wielicka 28a.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój wniosek o ujęcie w stałym obwodzie głosowania zostanie rozpatrzony przed dniem głosowania, złóż go najpóźniej 7 marca papierowo w urzędzie lub 9 marca drogą elektroniczną. Urząd ma bowiem 5 dni na rozpatrzenie Twojego wniosku.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska